Tag "verdi"

Ermonela Jaho dhe Gregory Kunde rikthejnë Verdin në Spanjë

Ermonela Jaho do të çelë sezonin artistik të Teatro Royal në Madrid të Spanjës (Teatri Mbretëror). Sopranoja shqiptare me famë botërore do të interpretojë rolin kryesor Dezdemonën me tenorin e

TKOB, “Me Verdin në natën e lindjes së tij”

Mbrëmja e datës 10 tetor do të sjellë në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit një gala me veprat e njohura verdiane, si homazh për 200 vjetorin e lindjes së

Shqipëria, aktivitete kulturore në nderim të Verdit

Veprimtaritë e Institutit Italian të Kulturës dhe Stina Koncertore e Teatrit të Operas dhe Baletit në Tiranë do të rifillojnë me një aktivitet kushtuar kompozitorit të madh Giuseppe Verdi me