Tag "vera"

Vjen zyrtarisht vera, ja sa do shkojnë temperaturat në fundjavë

E premtja mund të konsiderohet zyrtarisht si fillimi i sezonit veror, kjo për shkak të temperaturave të larta që do të përfshihet vendi jonë. Për shkak të përfshirjes së të

Dedikimi i ndjerë i vajzës për prindërit e saj, Vera Grabocka e Timo Flloko

Dy ikonat e televizionit, regjisorja Vera Grabocka dhe aktori i madh Timo Flloko, janë prindër të një vajze të vetme. Linda Flloko, tashmë nënë e dy djemve të vegjël, ka

Studimi: Vera forcon kockat

Sipa një studimi britanik i publikuar së fundmi pohoi se një gotë verë në ditë ndihmon në forcimin e kockave pasi lufton sëmundje si osteoporoza. Sipas studimit, duket se ka

Nisi vera, zhvishet edhe Lori Hoxha (foto)

Trashëgimtarja simpatike e “Top Channel”, Lori Hoxha, e njohur edhe si një fashioniste mode, është rikthyer me foto në profilin personal të saj në rrjetet sociale. Por në foton e

Verë e kuqe dhe hudhra ilaçi natyral për toksinat dhe papastërtitë

Vera e kuqe dhe hudra është një ilaç natyral shumë efikas, që heq yndyrën e tepërt nga trupi, pastron gjakun dhe përshpejton metabolizmin. Përbërësit që ju duhen për të përgatitur

Këto tre produkte janë më të dëmshmet për fytyrën tuaj

Kequshqyerja shkaktonë shfaqjen e problemeve të lëkurës sidomos në fytyrë. Pas një studimi është vërtetuar se tre produkte shfaqin probleme me fytyrën tuaj. Vera: Simptomat tipike të njerëzve të cilët

Për një shishe verë i moshuari – 1vit burg dhe 350 fshikullime kamzhiku

Vetëm se i është gjetur një makinë një shishe verë, britaniku Carl Andree 74 vjeç është dënuar me 12 muaj burg dhe 350 kamzhik nga shteti i Arabisë Saudite. Dënimi

Ikën vera, vjeshta vjen dhe shi dhe ulje temperaturash

I nxehti afrikan që kaluam javën e fundit duket se tanimë do t’u lërë vendin reshjeve të shiut dhe temeraturave më të ulëta, duke bërë që të futemi realisht në

Ikën vera, meteorologët: Ulje e temperaturave pas 5 shtatorit

Meteorologët kanë parashikuar ditë të nxehta deri në fillim të muajit shtator. Sipas tyre, vapa përvëluese e stinës së verës do na shoqërojë deri ditën e shtunë, më 5 shtator.

Vera sjell Gilin, gati kënga e saj e re

Këngëtarëve që po sjellin këngë të reja i është shtuar edhe këngëtarja Gili Gili ka lançuar sonte projektin e saj më të ri “Ka diçka ka” që është një këngë

Vera, një vrasës i heshtur

Shefi i Shëndetit Publik në Angli, Duncan Selbie, tha se vera ka efekte më të dëmshme edhe se alkoolet e rënda si vodka. Sipas tij një gotë verë është më

Vera, jo vetëm për të pirë, ja 5 mënyra si ta përdorim ndryshe

Ndodh shpesh që një shishe verë të na qëndrojë e hapur për një kohë të gjatë në frigorifer. Dy ditë pas qëndrimit hapur vera nis dhe humbet shijen. Ndaj çfarë

Vera e kuqe, efekt mbrojtës dhe zbardhues te dhëmbët

Pak njerëz kanë nevojë për një nxitje për të pirë një gotë verë në darkë. Mirëpo, ka lajme të mira për ata që duan një justifikim për ta kthyer një

Pogradec, festa e verës shoqërohet me panairin e gatimeve tradicionale

Qyteti i Pogradecit në një organizim të përvitshëm të gjithë prodhuesit tradicionalë të verës kanë nxjerrë produktin e këtij viti, të shoqëruar me një panair të gatimeve tradicionale. Kryetari i

Studimi, vera të zgjat jetën për 5 vjet

Gjysmë gotë verë në ditë, mund të zgjasë jetën me rreth 5 vjet. Ky fakt mbështetet nga një studim holandez i Wageningen University, i cili analizoi sjelljet ushqimore të 1400

Ja si ta përballoni periudhën e nxehtë të verës

Vera është stina ku temperaturat janë të larta, dita është më e gjatë dhe njerëzit kanë nevojë që të ndihen më të mbrojtur. Por, si të siguroheni që kjo periudhë

Bleonën e largojnë nga “X Factor”

Këngëtares së mirënjohur Bleona Qereti duket sikur nuk po i shkon dhe aq mirë. Pak ditë më parë Bleona bëri publik lajmin se do të performojë në “X Factor Albania

Vera e kuqe mbron shqisën e dëgjimitVera e kuqe mbron shqisën e dëgjimit

Prej disa vitesh vera është cilësuar si një pije e shëndetshme, e cila sjell shumë dobi, si në mbrojtjen e zemrës, ashtu edhe në qetësimin e nervave. Ndërkohë, shkencëtarët kanë

Vera e kuqe mund të kurojë kancerinVera e kuqe mund të kurojë kancerin

Një lajm i mirë është që vera e kuqe mund të kurojë kancerin. Ndërkohë, një lajm jo dhe aq i mirë është se duhen konsumuar 100 gota në ditë. Një