Tag "veprime"

E mitura denoncon kushëririn për veprime të turpshme

Një vajzë vetëm 12 vjec, ka denoncuar në Polici kushëririn e saj të parë i cili thuhet se ka kryer veprime të turpshme me të. Kështu thuhet në njoftimin e

Ja çfarë duhet të bëni në mëngjes për të pasur energji gjithë ditën

Mjekët kanë gjetur ritualin që duhet të bëni çdo mëngjes për të mbajtur organizmin në formën më të mirë përgjatë gjithë ditës. Nga shumë studime të publikuara tashmë, dihet që

7 sjelljet që duhet të përqafoni për të qenë më të lumtur

Teorikisht ka shumë gjëra që mund të bëni me jetën tuaj për ta kthyer atë në një eksperiencë më të lumtur. Bëni ushtrime trupore! Shprehni mirënjohjen! Kaloni kohë me miqtë!

Mos i bëni këto gjëra sapo të zgjoheni

Shumë persona në fakt sapo zgjohen bëjnë disa gabime të vogla që mund jenë të dëmshme jo vetëm për humorin, por edhe për shëndetin në përgjithësi. Ndaj shmangia e disa

Kujdes kur bëni këto veprime jashtë shtetit, mund t’ju kushtojnë

Ato që kanë ndërment të kalojnë pushimet jashtë shtetit, para se të nisen duhet të lexojnë këtë artikull. Shumë turistë zgjedhin të informohen më përpara, për vendin ku do të

Kryente veprime të turpshme me 7 vjeçaren, arrestohet 16 vjeçari

Një adoleshent nga qyteti i Krujës është vënë pranga nga policia pasi herë pas here, në kohë dhe vende të ndryshme në mënyrë të përsëritur dyshohet se ka kryer veprime

Kujdes nga sjellja! Këto jane 10 veprimet që mund t’ju ndajnë nga i dashuri

E parë nga këndvështrimi mashkullor, më poshtë do të shikoni të radhitura njëra pas tjetrës, shumicën e sjelljeve femërore më të përhapura dhe mbi të gjitha më irrituese. Ai të

Shkenca:Ja veprimet që bëjmë çdo ditë dhe na shkurtojnë jetën

Shkencëtarët në Australi kanë shtuar listën e faktorëve që shkurton jetën, veprime të cilat i bëjmë thuajse çdo ditë. Të qëndruarit ulur për një kohë të gjatë dhe gjumi i

Tiranë, arrestohet 68 vjeçari, kreu veprime të turpshme me një të mitur

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një të moshuar pasi ka kryer veprime të turpshme me një të mitur. Burime nga policia bëjnë me dije se është arrestuar në

BE: 1 miliard euro kundër ISIS

Ministrat e Jashtëm të BE-së kanë hapur dritën e jeshile për një strategji rajonale për të luftuar Shtetin Islamik dhe promovimin e stabilitetit në Siri dhe Irak. BE ka diskutuar

Erdogan: Izraeli po ia kalon Hitlerit për veprime barbare

Duke folur për operacionin e ushtrisë izraelite në Rripin e Gazës, kryeministri turk, Reccep Tayyip Erdogan, e ka akuzuar Izraelin se “po ia kalon Hitlerit me barbari”. Erdogan vazhdoi të

Grafite antishqiptare, fshirje mbishkrimesh shqip në Strugë

Grafite antishqiptare si dhe shlyerje të mbishkrimeve në gjuhën shqipe kanë gdhirë në Strugë. Tensionet e zgjedhjeve kanë bërë që sërish të dalin në sipërfaqe veprime të tilla antishqiptare. Në

Ja çfarë duhet të bëni në pranverë

Dita zgjatet , lëkura ka dëshirë për oksigjen dhe energji nga natyra qe zgjohet duke prodhuar një vitalitet te rinovuar ne te gjithë boten…brenda dhe jashtë nesh! 1- Te rilindesh

Romët, Veliaj: Koha për veprime konkrete

Në përfundim të seminarit dy ditor kushtuar integrimit të romëve dhe egjiptianëve në shoqëri ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erjon Veliaj kërkoi që projektet dhe strategjitë të përkthehen në

Gjërat e pabesueshme që dinë të bëjnë kafshët

Nuk janë vetëm njerëzit ata që mund të bëjnë gjëra të pabesueshme, por janë edhe kafshët që mund të bëjnë edhe më shumë se ju keni menduar. Një karakteristikë që