Tag "veprim"

Studimi: Si të zgjasni jetën përmes një veprimi human

Hulumtuesit e kanë gjetur një mënyrë të lehtë, se si mund të zgjatni jetën dhe është shumë e thjeshtë. Është gjetur se bamirësia, i ndihmon njerëzit të menaxhojnë stresin në

Veprim “miop” i diplomacisë sonë sot në Asamblenë e OKB-së

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë dhe Deputeti i PD-së Tritan Shehu, e ka cilësuar absurd, të gabuar dhe joproduktiv votimin e diplomacisë tonë ‘pro’ hyrjes së Palestinës në Asamblenë e

Tahiri: Drejtësia të veprojë pa interesa

Në konferencën për parandalimin e krimit tek të rinjtë ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri deklaroi se është momenti për të punuar për të rinjtë. “Të largojmë njerëzit me të shkuar

Devijimi i lumit Radika, asnjë veprim pa pëlqimin e qeverisë shqiptare

Gjatë një konference për shtyp që u mbajt të hënën në Tiranë të ministrit shqiptar të Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri dhe ministrit maqedonas të Ekonomisë, Bekim Neziri u tha

Demokracia për Veprim: Përplasje mes komisionerëve

Koalicioni Demokracia në Veprim në konferencën e parë për media kanë raportuar për disa parregullsi në procesin zgjedhor. Ata kanë raportuar për një incident në Shkollën Fillore “Zenel Hajdini” në

Shtyrja e ankimimit të PD për buxhetin, Berisha: Akt i pashembullt antishtet

Në një postim në rrjetin social Facebook, ish-kryemibnistri i vendit Sali Berisha ka reaguar në lidhje me shtyrjen e seancës së Gjykatës Kushtetuese. Berisha e ka konsideruar këtë veprim si

Si të merrni veten nga një ndarje

Sot e dashuruar dhe nesër vetëm? Ja si t’i kaloni momentet më të këqija të ardhura nga përfundimi i papritur i një lidhjeje. Edhe pse fundi është i hidhur, duhet