Tag "venizellos"

At Nikolla Marku paralajmeron rrezikun e ‘darkës se porosive’

Deklaratë për shtyp nga ana e Kishës Ortodokse të Pavarur Kombëtare “Shën Maria” në Elbasan, Lidhjes së Intelektualëve Ortodoksë dhe Komitetit të Mbrojtjes së Autoqefalisë. Ftesa për darkë nga Anastas

PDIU: Qeveria të zbatojë rezolutën për çështjen çame

PDIU reagon pas takimeve të zëvendëskryeministrit grek Venizellos në Tiranë. Përmes një deklarate për shtyp PDIU i bën thirrje qeverisë që të zbatojë rezolutën e fundit të miratuar në parlament.

Presidenca greke dhe ekonomia, në qendër të kontakteve të Venizelos në SHBA

Zv.kryeministri dhe ministri i jashtëm grek, Evangelos Venizelos i cili ndodhet për një vizitë në SHBA do të takohet sot në Uashington me sekretarin amerikan të shtetit, John Kerry dhe

Venizelos-Metës: Mbështetje Shqipërisë për procesin e integrimit

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti sot në Kuvend Zv. Kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë z. Evangelos Venizelos. Venizelos e uroi z. Meta për marrjen e

Bushati takon Venizellos e Mrkic në Nju Jork, bashkëpunim me Greqinë e Serbinë

Në kuadër të sesionit të 68-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati u takua në Nju Jork me Zëvendës Kryeministrin dhe Ministrin