Tag "vendos"

Bieber nuk ndalet vendos një tjetër rekord në Britani

Justin Bieber ka thyer një tjetër rekord, këtë herë për këngën më të transmetuar në Britani me superhitin e tij “Sorry”. Artisti kanadez ka arritur shifrën e 100 milionë herëve

KQZ vendos sot për referendumet e kërkuara nga PD kundër Veliajt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shqyrtojë sot tre kërkesat e Partisë Demokratike per referendume vendore, që lidhen me vendimet e Bashkise së Tiranes për parkimin nëntokësor tek Parku Rinia,

Kamëz, Bashkia vendos 30 kontenierë të rinj në 10 pika grumbullimi mbeturinash në Paskuqan

Zgjerimi i shërbimit të pastrimit të mbeturinave organike dhe inorganike brenda juridiksionit të ri të Bashkisë Kamëz, ku tashmë përfshihet dhe Paskuqani, është objektiv i institucionit për t’i shërbyer me

Messi vendos: Përjetësisht te Barcelona

Pesë ‘Topa të Artë’ dhe synimet e Lionel Messit nuk do të ndalet këtu. Messi është njeriu që ngriti në një nivel tjetër jo vetëm mënyrën e këndvështrimit të futbollit,

ISIS nxjerr Pentagonin në ankand në eBay, ja reagimi i Shtëpisë së bardhë

Ndërsa krerët e shteteve po debatojnë se si të përballojnë numrin të rritje të refugjatëve sirianë, ISIS vazhdon fushatën e dhunës dhe të terrorit. “Sulmi” më i fundit ndodhi mëngjesin

Cana i vendos djalit emër të lashtë ilir

Lorik Cana i ka ngjitur emrin djalit, i cili ka ardhur në jetë pasditen e së mërkurës. Kapiteni i Kombëtares Shqiptare dhe mesfushori i Nantes i ka lënë djalit një

Danimarka ashpërson masat ndaj emigrantëve, vendos gjuhën si kusht

Danimarka paralajmëron emigrantët dhe refugjatët potencialë për ashpërsim masash. Në reklamat e vendosura së fundmi, në disa gazeta libaneze, tre arabe dhe në një të përditshme në anglisht, shteti danez

Rusia vendos sanksione edhe kundër Shqipërisë

Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev ka thënë sot se edhe kundër shteteve të tjera është urdhëruar ndalesë e importit të ushqimeve. Këto shtete janë Shqipëria, Mali i Zi, Islanda dhe

Ministria e Arsimit vendos që të rihapet Universiteti i Sarandës

Ministria e Arsimit ka vendosur që të japë disa kuota të reja për Universitetin e Sarandës, për vitin mësimor 2015-2016. Deputeti socialist i qarkut të Vlorës, Koço Kokëdhima ka njoftuar

KQZ vendos sot për kandidatët e PS-së në Vlorë, Elbasan e Kamzë

KQZ do të marrë sot vendimin e parë për regjistrimin e kandidatëve për kryetar të bashkive në zgjedhjet e 21 qershorit. Në rendin e ditës janë pr/vendimet për 3 kandidatë

Arrestimi i Doshit dhe Frrokut, Këshilli i Mandateve vendos sot

Këshilli i Mandateve shqyrton sot  kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për arrestimin e dy deputetëve, Tom Doshi dhe Mark Frroku. Vendimi i Këshillit u mor me 21 mars pas kërkesës

Qeveria vendos kriteret dhe procedurat për ngritjen e varrezave private

Në mbledhjen javore të qeverisë, është vendosur që të përcaktohet kriteret dhe procedurat për ngritjen e varrezave private. Ndër kriteret e vendosura, është ngritja nga subjekte private, mbi troje në

Kolegji Zgjedhor vendos sot për padinë e PS-së ndaj KQZ-së

Kolegji Zgjedhor do të marrë sot vendimin për padinë e PS ndaj KQZ e cila u dha të drejtë 130 njësive administrative. Gjatë seancës së sotme,  do të dëgjohen e

Gjykata shtyn për vitin tjetër vendimin për 10 ish-zyrtarët e BSH-së

Gjykata e Tiranës ka shtyrë dhënjen e vendimin e saj për 10 ish-zyrtarët e Bankës së Shqipërisë nën akuzë për shpërdorim detyre, lidhur me skandalin e vjedhjes së 713 milionë

Obama nuk vendos dot dhuratën e Krishtlindjeve për Michellen

“Është vështirë të blesh për Michelen”, ka thënë Obama për “On Air With Ryan Seacrest”. Presidenti i ShBA-ve, Barack Obama, thotë se ka dëshirë që të dhurojë libra për festat

Bashkia vendos 150 kosha nëpër rrugët kryesore të Tiranës

150 kosha do te vendosen nga Bashkia neper rruget e Tiranes , aty ku edhe levizjet jane sme te medha. Vendosja e koshave ka filluar te Myslym Shyri, per te

Putin vendos të largohet nga samiti i G20-tës

Putin ka vendosur të largohet më parë nga sa ishte parashikuar nga samiti i G20-s në Brisbane, theksoi sot një burim pranë delegacionit rus, ndërkohë që Putinit do t’i duhet

Ndeshja Partizan-Beshiktash vendos për Shqipërinë?

Sfida mes Partizanit dhe Beshiktashit do të ketë rolin e vetë në vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Kështu të paktën shkruajnë mediat serbe, sipas të cilave, krerët e UEFA-s po presin

Gjermania vendos ashpërsimin e politikës së azilit

Gjermania, destinacioni kryesor evropian i azilkërkuesve, do të ashpërsojë politikën e pritjes ndaj imigrantëve të Ballkanit pasi Dhoma e Lartë e parlametit, Bundesrat i hapi dritën e gjelbër kësaj mase.

Januzaj vendos për të ardhmen e tij

Adnan Januzaj ka marrë vendimin se cila do të jetë e ardhmja e tij. Mesfushori kosovar, Adnan Januzaj, dëshiron të vazhdojë me Manchester Unitedin. Përkundër hapësirës së limituar në skuadrën

Rusia vendos sanksione kundër 12 ushtarëve amerikanë

Rusia vendosi sot të ndërmarrë sanksione kundër 12 ushtarëve amerikanë që, sipas saj, janë shpallur fajtorë për akte dhune në burgjet e Guantanamos dhe Abou Ghraib, në përgjigje të sanksioneve

Flamuri ukrainas u vendos në Sllovjansk

Forcat qeveritare të Ukrainës sot e kanë vendosur flamurin kombëtar në qytetin Sllovjansk, që ishte bazë kryesore e kryengritësve pro-rusë në Ukrainë, pasi i kanë dëbuar ata gjatë luftimeve të

Berisha përjashtohet për 10 ditë, PD vendos të bojkotojë Parlamentin

Partia Demokratike ka marrë sot vendimin për të bojkotuar Kuvendin deri në një njoftim të dytë. Vendimi i PD erdhi menjëherë pasi Byroja mori vendimin për të përjashtuar 10 ditë

Ukraina vendos të bëjë armëpushim të njëanshëm

Ukraina ka vendosur të ndërmarrë një hap tjetër në lidhje me marrëdhënien e saj me Rusinë. Petro Poroshenko, presidenti i ri i Ukrainës, ka bërë të ditur se do vendoset

Statusi, Ambasadori holandez: Në 17 qershor parlamenti vendos për Shqipërinë

Në datën 17 qershor pritet një vendim nga parlamenti i Holandës, në lidhje me statusin e vendit kandidat për Shqipërinë. Kështu deklaroi vetë ambasadori i Holandës ne Tiranë, Martin De

Kosovë, BE vendos vëzhguesit afatshkurtër

Bashkimi Evropian ka shpëndarë sot në Kosovë dhjetëra vazhgues afatshkurtër, të cilët do të monitorojnë zgjedhjet parlamentare të 8 qershorit. “Sot, vëzhguesit tanë afatshkurtër janë vendosur në zonat e përgjegjësisë.

Avioni në Divjakë, gjykata vendos masën arrest me burg për trafikantin

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë vendosi masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për 39-vjeçarin nga Kruja, Sajmir Bajrami, i akuzuar për trafik të lëndëve narkotike përmes Divjakës. Seanca

Këshilli Bashkiak i Tiranës “vulos” sot fatin e buxhetit

Këshilli Bashkiak i Tiranës sot do të vendosë për fatin e buxhetit të bashkisë për vitin 2014, i cili, edhe pse është diskutuar në mbledhjen e fundit, të mbajtur në

Rusia vendos sanksione për 9 zyrtarë amerikanë

Rusia iu kundërpërgjigj Shteteve të Bashkuara me sanksionet e veta duke njoftuar se nuk do të lejonte hyrjen në Rusi të 9 zyrtarëve amerikanë. Lista përfshin emrat e ndihmësve të

Ukraina vendos roje të veçanta për sistemin e gazit

Ministria e Punëve të Brendshme të Ukrainës ka bërë me dije se ka marrë nën kontroll sistemin e transportit dhe shpërndarës së gazit dhe se e kanë vënë atë nën