Tag "vendimtar"

Dade: OSBE të vazhdojë të luajë rolin kyç në situatën aktuale të sigurisë

Kryetarja e delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së, Arta Dade, deklaroi gjatë Seancës Plenare të OSBE-së që u mbajt në Helsinki, se OSBE-ja duhet të vazhdojë të luajë një

Kupa e Mbretit, Reali në finale

Reali i Madridit është finalisti i parë i Kupës së Mbretit duke projektuar një El Clasico në finalen e këtij kompeticioni. Los Blancos fitojnë dhe në ndeshjen e kthimit me

Zgjedhjet, Meta: Roli i LSI-së, përcaktues

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shoqëruar nga kandidati për deputet i LSI-së në njësinë bashkiake nr. 9 në Tiranë, ka zhvilluar një takim mjaft entuziast me