Tag "vellezer"

Vëllezërit e mbushin ‘Benzin’ me drogë, por më pas bien në grackën e policisë. Ja emrat

Dy persona që po transportonin 15 kg marijuanë me një automjet tip “Benz” janë arrestuar në kuadër të operacionit të koduar “Miloti”. Uniformat blu kishin marrë informacion se një sasi

Italia largon me urgjencë nga vendi dy vëllezër shqiptarë: Rrezik për sigurinë e vendit

Dy shqiptarë, vëllezër janë larguar me urgjencë nga Italia. Largimet janë bërë pasi policia italiane ka ndaluar të premten një 30-vjeçar ‘foreign fighter’ nga Çeçenia, i cili dyshohet se është

Arrestohen 2 vëllezër shqiptarë dhe një vajzë në Itali, shpërndanin drogë

Karabinierët kanë arrestuar në flagrancë për shpërndarje droge 31-vjeçarin Florian Crroj; Albert Crroj, 27 vjeç dhe Anisa Elmazaj 27 vjeçe. Fillimisht është ndaluar Florian Crroj, i cili udhëtonte me një

Atentat ndaj dy vëllezërve në Elbasan. Ja detajet

Dy vëllezër 49 dhe 60 vjeç në Elbasan, teksa ishin duke punuar në punishte, janë qëlluar me armë zjarri nga persona të panjohur ndërsa ishin duke punuar. Fatmirësisht ata nuk

Arrestohen dy vëllezër në Fier, kapen me armë dhe më 90 kg drogë

Një sasi prej rreth 90 kg kanabis është gjetur dhe sekuestruar në Fier dhe dy vëllezër janë vënë në pranga. Në kuadër të aksionit antidrogë të koduar “Kurtaj”, është vënë

Dy vëllezër shqiptar arrestohen në Francë, fshehën 2 kg drogë në divan

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar të martën e shkuar në Lion të Francës, pasi në apartamentin ku ata jetonin, efektivë të policisë kanë gjetur 2 kg heroinë. Droga ishte fshehur

Dy vëllezër binjakë terror në Laç, qëllojnë me armë dhe kanosin 53-vjeçarin

Policia e Kurbinit ka arrestuar gjatë ditës së sotme një 31-vjeçar dhe ka shpallur në kërkim vëllain e tij. Sipas të dhënave zyrtare është vënë në pranga Erjol Shtjefanaku, 31

Njihuni me vëllezërit që u bënë motra (Foto)

Që kur ishin te vegjël, ata kanë dashur gjithmonë të vishen me fustane dhe të luanin me kukulla. Por për vite me radhë vëllezërit O’Herlihy nuk i tregonin askujt, as

Tiranë, arrestohen dy vëllezër, dyshohen edhe për grabitjen tek “Sheraton”

Policia e Tiranë ka arrestuar shtetasin Marian Gjonpalaj, 31 vjeç dhe i vëllai i tij, Albert Gjonpalaj, 20 vjeç. Sipas burimeve nga policia dyshohet se këta dy shtetas kanë kryer

Vrasësi i vëllezërve në Shkodër: Nuk pendohem, do vrisja edhe të tretin

Vrasësi i dy vëllezërve në Shkodër nuk është i penduar për krimin e dyfishtë. I mbërritur në policinë e Shkodrës pasi u dorëzua mbrëmjen e djeshme te blutë e kryeqytetit,

Arrestohen dy vëllezërit shqiptarë, vidhnin bizhuteri dhe sende me vlerë

Dy vëllezër shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane në Predazzo. Ata akuzohen se janë autorë të disa grabitjeve që kishin ndodhur gjatë ditëve të fundit në këtë zonë,

Vazhdon trafiku i drogës drejt Italisë. Dy vëllezër shqiptarë kapen me 130 kg kokainë

130 kg kokainë, janë sekuestruar mbrëmjen e djeshme në itali, ndërsa në pranga kanë përfunduar 9 persona, mes tyre, 2 vëllezër shqiptarë. Mësohet se kokaina e sekuestruar ishte e fshehur

Biblioteka e vëllezërve Frashëri, në gjendje të mjerueshme

Kjo është biblioteka e vëllezërve Frashëri, trashëgimia e kombit tonë, që është lënë në gjendje të mjerueshme. Banesa e vëllezërve Frashëri duhej të ishte një pikë e rëndësishme turistike, por

Dy vëllezërit ishin në dasmën e mbesës, kushëriri u vjedh 1 mln lekë

Vidhen banesat e dy vëllezërve në Farkë, ndërsa policia kap kushëririn e tyre. Dy ditë më parë, forcat e policisë të Komisariatit numër 1 kanë marrë njoftimin se shtëpitë e

Vrasja e efektivit Basha, vëllezërit Aliko përballen sot me Krimet e Rënda

Vëllezërit Arbjon dhe Alban Aliko do të dalin sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda, së bashku me tre anëtarë të grupit të zjarrit. Mësohet se së bashku me vëllezërit

Dhunonte vëllezërit, pranga 33-vjeçarit nga Mamurrasi

Një 33-vjeçar nga Mamurrasi u arrestua ditën e sotme, pasi ishte kallëzuar nga vëllai i tij për ushtrim dhune. Besnik Kalaj u vu në pranga, pasi vëllai i tij T.

Kurbin, 18 vjeçari tenton të vrasë 2 vëllezër, pas sherrit në lokal

Një 18 vjeçar është arrestuar për tentativën e vrasjes së dy vëllezërve të ndodhur më 4 maj 2015 rreth orës 16: 30 në fshatin Zhejë- Kurbin. Sipas policisë tentative e

Laç, arrestohen vëllezërit që ishin në kërkim

Policia e Laçit gjatë mbrëmjes së djeshme ka arrestuar dy vëllezër të shpallur në kërkim. Ata janë Eljon Hato, 25-vjeç, banues në Kiras të Shkodrës, i dyshuar për vrasje me

Opozitarë por vëllezër, fotot e selive Përmet dhe Pogradec

Shembullin më të mirë të bashkëjetesës mes partive politike në Shqipëri e paraqesin këta dy foto. Njëra i përket qytetit të Përmetit ku në një godinë ushtrojnë aktivitetin e tyre

Vëllezërit “vampirë” jetojnë natën, dielli u shkakton probleme

Thomas dhe Vincent Seris janë dy vëllezër francezë. Si shumë bashkëmoshatarë, studiojnë dhe kanë dëshirat dhe pasionet e tyre. Por ata nuk janë si të tjerët. Thomas e Vincent kanë

Vrasja e vëllezërve në Holandë, pranga të dyshuarit të dytë

Një tjetër person është vënë në pranga në Slloveni si I dyshuari I dytë për vrasjen e dy vëllezëeve nga Elbasani të cilët u ekzekutuan në Holandë. Mediat holandeze të

Vranë për gjakmarrje, 50 vjet burg për vëllezërit Llani

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me nga 25 vite burg vëllezërit Jetmir dhe Muharrem Llani. Të dy vëllezërit janë akuzar për vrasjen me paramendim të Arjan Shkretës. Mbi ta

Grabitën me dhunë 1 mln lekë, në kërkim 2 vëllezër lezhianë

Policia e Lezhës ka shpallur në kërkim dy vëllezërit Andrea dhe Vladimir Gjinaj të cilët akuzohen se kanë grabitur një qytetareje 1 milion lekë. Vëllezërit Gjinaj i kanë grabitur me

Kukës, vrau dy vëllezërit për pronësinë e kromit, arrestohet autori

Pas më shumë se 5 muajsh në arrati, arrestohet Muharrem Bogjisha, autori i vrasjes së dy vëllezërve Batusha në Kalimash të Kukësit. Ngjarja e rëndë u regjistrua në korrik të

7 vjet burg, për dy falsifikues dokumentesh

Dy vëllezërit Amat e Hasan Meta janë dënuar me 7 vjet burg secili nga Gjykata e Vlorës. Të dënuarit akuzohen nga ana e Prokurorisë për veprat penale të “pastrimit të

Lokalizohen terroristët, 88 mijë policë francezë rrethojnë vellezërit vrasës

Policia franceze ka aktivizuar 88 mijë persona për të gjetur dy vëllezërit Said dhe Sherif Kuashi, të shpallur në kërkim që prej të mërkurës, në mbrëmje pasi u identifikuan si

Plagosi nënën dhe dy vëllezërit, pranga të riut në Shkodër

22 vjeçari Mirash Qershia nga Shkodra, është vënë në prangat e policisë, pasi qysh prej fundit të muajit korrik ishte shpallur në kërkim. I riu me banim në fshatin Kir

Dhunohen punonjësit e OSHEE-së në Pogradec, pranga 2 vëllezërve

Dy vëllezër pogradecarë kanë dhunuar duke qëlluar me mjete të forta dy punonjës të OSHEE-së të cilit kishin dalë për të verifikuar ndërhyrejt në matësa. Punonjësit e OSHEE-së, po ushtronin

Mango, pas vdekjes së këngëtarit dhe vëllait, edhe dy vëllëzërit e tjerë në spital

Pas ndarjes nga jeta të këngëtarit italian Mango, 60 vjec dhe vdekjes së vëllait të tij Giovanni Mango, 75 vjeç, një tjetër lajm tronditës vjen po nga e njëjta familje.

Prokuroria: 50 vjet burg për vëllezërit Llani, vranë për gjakmarrje

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Kurbin ka kërkuar dënimin me 50 vjet burg për vëllezërit Jetmir dhe Muharrem Llani, nga 25 vjet burg për secilin. Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se