Tag "vellazeria"

Vëllazëria myslimane e Egjiptit uron Erdoganin

Vëllazëria myslimane e Egjiptit ka përgëzuar presidentin e zgjedhur Reçep Tajip Erdogan për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale të së dielës. Në një deklaratë në faqen e saj, Vëllazëria

Protesta e sotme masive pro-Morsit, 12 të vrarë në Egjipt

Burime qeveritare bëjnë me dije se përleshjet mes mbështetësve të Presidentit të rrëzuar nga pushteti Muhammad Morsi dhe forcave të sigurisë në vend kanë shkaktuar 12 viktimat e para të