Tag "velija"

Absurde! Veliaj quan rritjen e taksave si…edukim per biznesin

Pas takimit me përfaqësueisit e biznesit, kryetari i bashksië së Tiranës Erjon Veliaj ka dhënë një deklaratë për mediat ku ka sqaruar mbi ato që u disuktuan në takim. Sipas

UKT rrjep qytetarët me faturat, zgjohet Veliaj: Ndjesë për shqetësimin

Pasi u ngritën në këmbë qytetarët e Tiranës nga mbifaturimet e UKT-së, më në fund ka reaguar edhe kryebashkiaku Veliaj. U desht revolta qytetare për faturat e 10-fishuara nga UKT,

Mashtrimi i rradhës i Veliajt: Po heqim disa pemë, s’ka ndërtim te Liqeni

Pas kritikave të shumta të qytetarëve për ndërtimin brenda parkut të Liqenit Artificial ka reaguar edhe kreu kryebashkiaku Erion Veliaj. “Për ata që bërtasin ne po bëjmë Tiranën të jetueshme.

Viti i ri shkollor, Veliaj premton bursa për më të mirët

Rreth 490 mijë nxënës të arsimit 9-vjeçar dhe atij të mesëm nisën sot vitin e ri shkollor 2015-2016, ndërsa 30 mijë vogëlushë do të ulen për herë të parë në

Veliaj: Basha la pas 30 milionë dollarë borxhe

“Ish-kryebashkiaku Basha ka lënë pas një borxh prej 30 milionë dollarësh. Kjo shumë është kryesisht në trajtën e faturave të papaguara, praktikisht 70 për qind e buxhetit faktik”. Kështu u

Veliaj: Bulevardi i ri i Tiranës, kthim tek projekti origjinal

Punonjësit e Bashkisë së kryeqytetit nisën ditën e djeshmeve punimet në zonën e lumit të Tiranës. Punimet u inspektuan paraditen e sotme nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Gjatë këtij inspektimi, Veliaj