Tag "veliajn"

PD padit Veliajn për parkingun nëntokësor tek parku Rinia

Partia Demokratike dorëzoi sot në Prokurori një kallëzim penal ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, për“Shpërdorim detyre”, “Mosmarrje e masave për të ndërprerë gjendjen e paligjshme”,“Shkelje e barazisë në tenderë

Biznesi padit Veliajn në Gjykatë për rritjen e taksave. S’ka negociata

Përfaqësuesit e biznesit kanë venodsur që të vijojnë beteje ne tyre në Gjykatë kundër Bashkisë së Tiranës e cila rriti taksat duke i 10-fishuar ato. Kreu i Shoqatës për Mbrojtjen

Avokati i qytetit denoncon Veliajn për pasiguri në punë

Avokati i qytetit Altin Goxhaj, ka denoncuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës Z.Erion Veliaj për shkelje të legjislacionit për rregullat e sigurimit teknik në punë. Goxhaj konform legjislacionit shqiptar ka

Topi bën thirrje për të mbështetur Veliajn për Tiranën

Partia Fryma e Re Demokratike, pjesë e koalicionit të majtë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit, prezantoi sot anëtarët e Këshillit Bashkiak. Kryetari i FRD-së, Bamir Topi, në një komunikim

Bashkia e Tiranës akuzon Veliajn se po kopjon platformën e Bashës

Bashkia e kryeqytetit akuzon kandidatin e majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj se po kopjon platformën e kryebashkiakut Basha, për zhvillimin ekonomik dhe punësimin. “Na vjen mirë që kandidati