Tag "velaij"

Veliaj vazhdon talljen me Nishanin, i çon 100-lekëshin te Ilva Tare

Presidenti i Republikës Bujar Nishani e ka paditur pak ditë më parë kryetarin e bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për shpifje. Nishani pretendon se Veliaj ka fryer nderin e tij

Ja dokumenti që fakton se Veliaj mashtoi për pasurinë dhe vilën 200 mijë euroshe

Zbardhet dokumenti tjetër i cili fakton se Erjon Veliaj mashtroi kur deklaroi për pasurinë e tij dhe për vilën 200 mijë euroshe. Në një deklaratë për mediat Sekretari për burimet

PD: Veliaj pushoi nga puna punonjësen që denoncoi skandalin e tenderave

Partia Demokratike ka akuzuar sot kandidatin për kryetar bashkie të Tiranës, Erion Veliajn se ka mbështetur me tendera vëllain e tij gjatë kohës që ishte ministër i Mirëqënies Sociale dhe

Berisha: KLSH vertetoi se dasma e Velijat u bë nga lekët e ministrisë

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha, ka akuzuar ish-ministrin e Mirëqënjes Sociale Erjon Veliaj për shëpërdorim të fodneve publike. Përmes një statusi në rrjetin e tij social, Berisha shkruan se

Akuzat e prokurorisë, Astrit Veliaj: Zonja që më paditi e nxitur politikisht

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Veliaj e ka quajtur shantazh të motivuar politikisht kallëzimin e prokurorisë ndaj tij për “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Shkatërrim prone”. Biznesmeni dhe politikani shprehet se