Tag "ve"

Ky është fshati që i vë banorët në gjumë

Një epidemi misterioze gjumi që ka prekur banorët e një fshati të njohur si “Sleepy Hollow” është shkaktuar nga lëngu i tepërt në tru, sipas mjekëve. Kjo gjendje i ka

Karakteret e Pokemon si Presidentë të SHBA-ve

Illustratori Brandon Dejton ka filluar bashkimin e historisë me kulturën pop për të krijuar çifte të pabesueshme, por të shkëlqyera, si Richarizard Nixon dhe Abraham Likitung. Normalisht ju nuk do

Korrupsion, SHKB vë në pranga oficerin e policisë

Një oficer i policisë gjyqësore në Shkodër, ka përfunduar në pranga i akuzuar për korrupsion. Burime zyrtare nga policia thanë se Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në bashkëpunim me Prokurorinë

7 banesa të vjedhura në Tiranë, policia vë në pranga hajdutin serial

Një operacion i policisë së kryeqytetit bëri të mundur arrestimin e një 18 vjeçari nga Kamza të akuzuar për një seri vjedhjesh në disa banesa në kryeqytet. Sajmir Meta, i

Moldavia vë forcat e saj në gjendje gatishmërie

Moldavia ka vendosur forcat e saj kufitare në gjendje gatishmërie, duke përmendur përkeqësimin e sigurisë dhe përshkallëzimin e dhunës në Ukrainën fqinje. Liderët moldavë kanë marrë këtë hap pasi Kievi

Poloni, polici i vë flakën një tifozi në stadium (Video)

Shkallët e një stadiumi në Poloni janë ndezur në flakë nga tifozët e skuadrave Slask Wroclaw dhe Zaglebie Lubin, gjatë përballjes së të shtunës. Në një moment të takimit tifozët

Në pranga dy të rinj, i vodhën passwordin e “facebook-ut” një vajze

Dy të rinj janë vënë në pranga nga Seksioni i Krimeve Kompjuterike në kryeqytet pasi akuzohen se kanë vjedhur fjalëkalimin “Facebookut” të një vajze. Policia bën me dije se në

Vendimi i Tiranës vë në vështirësi OPCW, pa vendshkatërrim për armët

Vendimi i Tiranës zyrtare duket se ka vënë në vështirësi ndërkombëtarët. Washington Post e konsideron goditje të madhe për përpjekjet ndërkombëtare për të shkatërruar arsenalin kimik të Sirisë dhe vendimin