Tag "vdiq"

11 vjeçari vdiq në operacion, Gjykata e Tiranës kërkoi rihetim të çështjes

U fut në sallë të operimit për një operacion estetikë në sy dhe ndërroi jetë. Rasti ka ndodhur në 2012 ku 11 vjeçari Denis Alimadhi vdiq në sallën e operimit.

Vdekja e Sadnës dhe ajo e 4 vjeçarit Nezha në Tiranë. SHËNIM

Dje Sadna vdiq! Mijëra zemra shqiptare u lënduan e mijëra sy u mbushën me lot. Sadna ishte një grua e mirë me brenga e halle si çdo grua tjetër, që

Vdiq basisti legjendar Jack Bruce

Jack Bruce, basisti i grupit Cream në vitet e 60-ta, ka vdekur në moshën 71 vjeçare. Duke njoftuar për vdekjen e muzikantit, familja e tij mbrëmë tha se “bota e

Haiti: Vdiq ish-diktatori Duvalier

Ish-diktatori i Haitit, Jean-Claude Duvalier, ka vdekur dje nga sulmi në zemër. I ndjeri Duvalier, 63 vjeçar, ka sunduar në këtë vend të varfër të Karaibeve në periudhën 1971 –

Vdiq ikona e Hollywood-it, Lauren Bacall

Ikona amerikane e filmit dhe teatrit, Lauren Bacall, aktorja legjendare e kohës së artë të Hollywood-it, ka vdekur në qytetin e Nju Jorkut, në moshë 89 vjeçare. Bacall, e cila

Vdiq muzikanti më i vjetër i Jazz-it

Trombisti, Lionel Ferbos, muzikanti më i vjetër i muzikës Jazz nga New Orleans i SHBA, ka vdekur pak ditë pas ditëlindjes së tij të 103-të, raporton Retuers. Ferbos ka qenë

“Letër për gruan që humbi”, komediani që po trondit botën (FOTO&VIDEO)

Lexojeni letrën domethënëse: Kemi ndërtesa më të larta, por kemi durim më të shkurtër. Kemi rrugë më të gjera, por kemi këndvështrim më të ngushtë. Bëjmë shpenzime më shumë por