Tag "vdekurve"

Ringjallja e të vdekurve, projekti i fikshëm i kompanisë amerikane

Duket e pamundur, por në fakt është e vërtetë, një kompani amerikane, që hulumton në fushën e biologjisë dhe teknologjisë, ka marrë lejen për projektin e saj të ardhshëm: ringjalljen

Rritet numri i të vdekurve nga Ebola

Në 4,546 është rritur numri i të vdekurve nga virusi Ebola, ka njoftuar të premtën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) OBSH, me seli në Gjenevë, ka treguar se nga 9,191

Greqi, arrin në 130 numri i të vdekurve nga gripi

Në nivele të larta mbetet aktiviteti i virusit të gripit në Greqi. Edhe tre persona kanë humbur jetën në 48 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të

Tragjedia në Turqi, shkon në 201 numri i viktimave

Të paktën 201 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e shembjes së minierës së karbonit në Soma të Turqisë, pas një shpërthimi të fuqishëm. Lajmi i rëndë konfirmohet nga Ministri

Arabi Saudite: Rritet numri i të vdekurve nga sindromi MERS

Ministria e Shëndetësisë në Arabinë Saudite, ka njoftuar se dy persona të tjerë me sindromin e frymëmarrjes, kanë vdekur më 26 prill duke bërë që numri i përgjithshëm i viktimave

Arrin në nëntë numri i të vdekurve në Everest

Zyrtarët në Nepal thonë se numri i të vdekurve nga një ortek që ka goditur një grup të udhërrëfyesve lokalë në malin Everest, ka arritur në nëntë. Sipas tyre, pesë

Arriti në 113 numri i të vdekurve nga gripi në Greqi

Në nivele të larta mbetet aktiviteti i virusit të gripit në Greqi. Një person tjetër u vra në 24 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve

Greqi, arrin në 93 numri i të vdekurve nga gripi

Në nivele të larta mbetet aktiviteti i virusit të gripit në Greqi. Edhe tre njerëz vdiqën gjatë fundjavës duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 93. Sipas Qendrës