Tag "vdekjeprures"

ISIS kërcënon: Sulm vdekjeprurës ndaj themeluesit të Twitter

Twitter dhe autoritetet e sigurisë në Shtetet e Bashkuara kanë nisur hetimet për kërcënimet që mendohet të jenë bërë nga militantët e Shtetit Islamik ndaj bashkëthemeluesit të kompanisë dhe disa

Virusi vdekjeprurës Ebola mbërrin në Evropë

​Virusi vdekjeprurës afrikan Ebola mbërrin edhe në Evropë. Autoritetet spanjolle kanë konfirmuar se një prift 75-vjeçar ka rezultuar pozitiv ndaj virusit dhe është infektuar teksa jepte kontributin e tij humanitar

MERS, virusi vdekjeprurës

​Të paktën 282 persona kanë humbur jetën nga virusi MERS, 100 më shumë nga çfarë mendohej në fillim. Shifra e re u publikua pas rishikimit të të dhënave nga spitalit

Gripi vdekjeprurës në Shqipëri, ISHP: Qarkullojnë 2 viruse

Në Shqipëri paraqitet një situatë e rënduar gripale. Në vend po qarkullojnë 2 viruse të rezikshëm të favorizuar edhe nga luhatjet e menjëhershme të temperaturës. Silva Bino, shefe e departamentit

Virusi vdekjeprurës ‘MERS’, alarm në Mekë

Zyrtarët e shëndetësisë në Arabinë Saudite kanë kërkuar nga pelegrinët që të tregohen të kujdesshmëm me higjenën gjatë grumbullimeve masive. Autoritetet e shëndetësisë , në prag të nisjes së Hazhit,

Shkencëtarët, virusi NCoV është vdekjeprurësShkencëtarët, virusi NCoV është vdekjeprurës

Zbulohet një virus i ri NCoV që infekton qelizat e njeriut. Shkencëtarët holandezë deklaruan se ky virus shkakton dëmtime potencialisht vdekjeprurëse në mushkëri. NCoV nga viti i kaluar deri tani