Tag "vdekja"

Vdekja e adoleshentes, anestezisti Tefik Zhurda, në luftë me vdekjen

Anestezisti Tefik Zhurda, që tentoi vetëvrasjen pas komplikacionit të rrallë hipetermia malinje, që i ndodhi me pacienten 15-vjeçare Blerta Pepa, vijon të jetë në koma në gjendje të rëndë shëndetësore.

Vazhdon të mbetet mister vdekja e Ismail Qemalit. Gjithçka është zhdukur në dhomën e tij (video)

Pas 97 viteve mbetet ende mister vdekja e plakut të Vlorës, njeriut që i dha Shqipërisë pavarësinë. News24 ka udhëtuar drejt Italisë, në Peruggia, në të njëjtin hotel ku Ismail

Vdekja e 17-vjeçarit në Vlorë, ndalohet inxhinieri dhe përgjegjësi i firmës që kryen punimet

Një ditë pas aksidentit në zonën e ‘Ujit të Ftohtë’ në Vlorë, ku humbi jetën 17-vjeçari Kristi Panajoti si dhe u plagos kushëriri i tij Petro Beja 21 vjeç, policia

18 vite nga vrasja e Hajdarit, PD homazhe,Basha:Azem ti je i gjallë

Sot janë bërë 18 vite nga vrasja e Azem Hajdarit pranë Partisë Demokratike. Tek memoriali i tij janë zhvilluar homazhe të cilat janë të përvitshme. Në këto homazhe kanë marrë

Vdekja e 17-vjeçarit, gjykata liron menaxherin e landfillit të Sharrës

Gjykata e Apelit në Tiranë ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie” për përgjegjësin e firmes “3R”, në landfillin e Sharrës, Besnik Braha. Ky i

Ambasada shqiptare në Athinë: Vdekja e emigrantit e filmuar. Kemi kërkuar pamjet

Vdekja misterioze e 29-vjeçarit shqiptar Pëllumb Marnikollaj në një komsiariat të policisë në kryeyqtetin grek Athinë do të hetohet nga Prokuroria e Lezhës, ku të afërmit e të ndjerit kanë

Meta: Ndarja nga jeta e Demir Hyskajt, dhimbje e madhe për popullin shqiptar

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka folur për ndarjen nga jeta të aktorit Demir Hyskaj. Meta tha se nuk mund të shkonte në Elbasan, por se ndjen dhimbje për ndarjen

“Isha aty. Ja pse vdiq 16 vjeçari!” Denoncimi në Civitas.al

16 vjeçari që shikoni në foto, ka gjetur vdekjen dje në në rrugën dytësore të autostradës Tiranë- Durrës, pasi u përplas nga një makinë. Sipas të dhënave, i mituri, u

Fermerët: Mungon vaksinimi kundër sëmundjes

Teksa vdekja e një bariu 58-vjeçar ngriti dyshime se ai u prek nga antraksi, në qytete të ndryshme të vendit fermerët janë në panik në lidhjen me rrezikun e shtuar

Studimi: Vdekja nga Obeziteti, burrat më të rrezikuar se gratë

Sipas një studimi të qënurit mbi peshë apo obezë, i vë meshkujt më në rrezik se femrat nga vdekja e hershme ose e parakoshme. Sipas studimit thuhet se pavarësisht se

Kush e vrau gruan e futbollistit? Gjykata shpëton autorët

Gjykata e Tiranës ka mbyllur procesin gjyqësor në ngarkim të dy mjekëve të akuzuar për mjekim të pakujdesshëm ndaj bashkëshortes së ndjerë të Alban Hoxhës, portierit të “Partizanit”. Në seancën

Rikthehet Fatos Nano: Të ndalim Rilindjen, para se të shtrijë vdekjen mbi gjithçka

Është rikthyer sërish ish kryetari historik i Partisë Socialiste, Fatos Nano. Nano ka uruar të gjithë socialistët për sakrificat dhe kontributet që kanë dhënë në këto 25 vjet të jetës

Një selfie e shpëton nga vdekja

Një adoleshente e tmerruar të cilën i dashuri e kërcënonte se do e vriste u shpëtua nga miqtë. Amy Vvilson postoi në Facebook një selfie teksa i kishte ngritur barrikadë

Huffington Post: Pesë gjëra që ju ndodhin në prag të vdekjes

Pavarësisht se vdekja konsiderohet si e vetmja gjë e pashmangshme, ne dimë shumë pak për të (në mos asgjë). Rreth konceptit të “vdekjes” qarkullojnë mitet dhe besimet e rreme që,

Vdekja e foshnjes, Dule fajëson Ramën: Qeveria është përgjëgjese

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka fajësuar qeverinë Rama në lidhje me vdekjen e foshnjes 3 muajshe në Shkozë të Tiranës. Ish aleati i Ramës përmes një deklarate për mediat

Studimi: Kafja ju shpëton nga vdekja

Studimet shpesh herë kanë treguar vetitë e mira të kafes, por ky studimi i fundit do t’ju lërë pa fjalë. Sipas një studimi të fundit që është bërë nga Universtiteti

Basha kujton Olldashin: Me ty çdo gjë do të ishte më e lehtë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar përmes një statusi në rrjetin e tij sociale, ndarjen nga jeta dy vjet më parë të Sokol Olldashit. Në mesazhin e tij

Vdekjen e Dianës, William: Eksperinca më e rëndë që kam provuar

Princi William ka folur për herë të parë publikisht për vdekjen e nënës së tij Diana. Ai ka mbajtur një fjalim prekës gjatë një darke në “Whitehall”, me rastin e

Vdekja e gruas së portierit Hoxha, familjarët përplasen me mjekët

Gjykata e Tiranës nisi sot procesin gjyqesor ndaj dy mjekeve Elona Burba dhe Petrit Rexhepi, të cilët akuzohen për mjekim te pakujdesshem me pasoje vdekjen e Dorjana Hakes, gruaja e

Raporti i ADN në Greqi: Kampionet e organeve të vajzës u ndryshuan

Skandali i vdekjes së 16-vjeçares Kostandina Anagnosti në spitalin e Sarandës merr përmasa edhe më të mëdha pas akuzave se mjekët shqiptarë ndryshuan kampionet e organeve të vajzës që u

Vdekja e punëtorit në Velipojë, arrestohen pronari dhe përgjegjësi i firmës

Pronari dhe përgjegjësi i një firme ndërtimi në Shkodër janë vënë në pranga në akuzën e shkeljeve të rregullave në punë me pasojë vdekjen dhe fshehje të të ardhurave. Vdekja

Speci djegës ul rrezikun nga vdekja

I njohur për vetitë e tij dobësuese, antibakteriale dhe afrodiziake, speci djegës tashmë mund të konsiderohet një ndër ushqimet që të zgjasin jetën. Studiuesit e Akademisë kineze të Shkencave Mjekësore

Demi Moore e shokuar nga vdekja e të riut në pishinën e shtëpisë së saj

Aktorja Demi Moore, është shprehur “tërësisht e shokuar” për vdekjen e 21-vjeçarit në pishinën tek shtëpia e saj në Los Angeles. Trupi i pajetë i Edenilson Steven Valle, u gjet

Vdekja mbi kokën e banorëve të Tiranës së re (FOTO)

Dhjetra tiranas presin vdekjen nga çasti në çast. Pallatet dy katëshe në Tiranën e Re, në afërsi të shkollës Vasil Shanto janë në prag të shembjes dhe asnjë nga institucionet

Vdekja e minatorit në Bulqizë, arrestohet brigadieri dhe tekniku i galerisë

Dy persona kanë rënë në pranga, në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje në një minierë në Bulqizë ku gjeti vdekjen një minator. Burime nga policia lokale bënë me dije

Vdekja e Petro Zhejit, Basha: Na ka lënë një trashëgimi të çmuar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha zhvilloi sot homazhe në nderim të Petro Zhejit, një prej personaliteteve më të mëdhenj të letrave shqipe. Në fjalën e tij Basha tha

Lezhë, përkujtohet 547 vjetori i vdekjes së Skenderbeut

Qyteti i Lezhës ka përkujtuar 547-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Në ceremoninë e organizuar pranë vendvarrimit të Skënderbeut, drejtuesit vendor dhe klerikë të zonës kanë

Vdekja e djalit të Pekës, pranga drejtuesve të firmës së ndërtimit të rrugës

Pas aksidentit tragjik ku gjeti vdekjen djali 11-vjeçar i ish-zëvendës ministrit të Brendshëm Avenir Peka, Policia e Tiranës ka arrestuar sot edhe 4 drejtues të firmës së ndërtimit që po

Pagjumësia përshpejton vdekjen

Pagjumësia kronike është vrastare e netëve tona. Por nëse një problem i tillë zgjat shumë, mund të përshpejtojë vdekjen tonë. Nuk bëhet fjalë për ndonjë ekzagjerim, por për një zbulim

Vdekja e Zhitit, hetim në gjendje të lirë për drejtorin e firmës në autostradë

Policia e Tiranës vazhdon të hetojë aksidentin që pësuan 19-vjeçarë në autostradën Tiranë – Durrës, në një pjesë të rrugës ku ende po zhvillohen punime. Nga aksidenti gjeti vdekjen Atjon