Tag "vazhdueshme"

Klima e dhunës së vazhdueshme. Italia mbyll ambasadën në Libi

Italia mbylli ambasadën e saj në Libi dhe tërhoqi personelin e saj në klimën e dhunës së vazhdueshme në vendin afrikano-verior. Trupa diplomatike italiane atje ishte një nga misionet e

Tensionet e vazhdueshme në Venezuelë

Mijëra mbështetës të qeverisë shprehën mbështetjen e tyre ndaj Presidentit Nicolas Maduro, ndërsa opozita vazhdon protestat e organizuara. Presidenti i Venezuelës akuzoi ish-drejtuesin e Kolumbisë Alvaro Uribe si përgjegjës për