Tag "vatra"

Zjarret në vend/ Riaktivizohet vatra në Muzinë, plagoset një zjarrfikës

Ditën e sotme është riaktivizuar vatra e zjarrit në Muzinë duke krijuar rrezik për zonën përreth. Banorët të fshatit Frashtan në Dropull, të shqetësuar nga flakët e zjarrit kanë kërkuar

Federata shqiptare “Vatra” në SHBA: Rama ende me politika komuniste

Federata Panshqiptare e Amerikës, shoqata 103-vjeçare “Vatra” bën apel për dekomunistizimin e Shqipërisë. Këtë apel shqiptarët e SHBA me një histori mbi shekullore e bënë të ditur gjatë aktiviteteve dhe

Berisha takohet me Federatën “Vatra”, diskutime për reforma antiligjore te qeverisë

Ish lideri i PD-së Sali Berisha ka zhvilluar një takim me kryetarin e Federatës Pan-Shqiptare “Vatra”. Në një postim në rrjetin e tij facebook, Berisha shkruan se gjatë këtij takimi

Vatra zjarri në Ksamil , rrezikohen dy banesa

Një vatër e madhe zjarri është regjistruar sot në vendin e quajtur Pema e Thatë në Ksamil. Mësohet se zjarri ka shkrumbuar një sipërfaqe me agrume, ndërsa në vendngjarje dy

Chikago, “Vatra” seminar pune me përfaqësues të bashkisë Kamëz

Kryetari i Federatës Panshqiptare të Amerikës ”VATRA” Dr. Gjon Buçaj, priti një përfaqësi të Bashkisë së Kamzës, të cilët morën pjesë në një seminar pune që u zhvillua në Chikago.

Nishani në SHBA: Qeveria e re, të punojë fort për të çuar vendin përpara

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani është takuar me shqiptarët e “Vatrës” në SHBA duke vlerësuar se ky vit, ka shënuar ngjarje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët. “Festuam Ditën e Flamurit

Pukë, tre vatra zjarri aktive prej disa ditësh

Në pyjet e Pukës po shtohen dita ditës vatrat e zjarrit. Tre vatra zjarri vazhdojnë të jenë aktive në Pukë, një në pyjet e Krrabit, Munellës dhe një vatër tjetër