Tag "vatikanit"

Ish-ambasadori i Vatikanit akuzohet për abuzim seksual

Ish-ambasadori i Vatikanit në Republikën Dominikane, Josef Wesolowski, është në arrest shtëpie, pas akuzave për abuzim seksual me të mitur në shtetin e Karaibeve. Vatikani bën të ditur se Wesolofski

Gafa shqiptare me flamurin e Vatikanit

Flamuri i Selisë së Shenjtë është gabim kudo që është varur rrugëve të kryeqytetit. Siç edhe shihet në foto, flamuri përbëhet nga një fushë e verdhë në të majtë dhe

Sekuestrohen 4 kg kokainë në makinën diplomatike të Vatikanit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një qytet të Francës, ku protagonist kryesor është bërë Vatikani. Mësohet se një makinë diplomatike është bllokuar pasi mbante 4.200 kg drogë, përkatësisht

Pastrim parash në Bankën e Vatikanit, nën akuzë kleriku

Policia italiane bëri publike akuzat e ngritura kundër një kleriku të lartë të Vatikanit, i cili akuzohet për pastrim parash në shifra që arrijnë në milion euro. Imzot Nunzio Scarano,