Tag "mberrin"

John Kerry mbërrin në Tiranë. Takon Nishanin dhe Lu-në në Rinas

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka prekur për herë të parë tokën shqiptare. Rreth orës 09:45 zyrtari i lartë amerikan mbërriti në Rinas, tre çerek ore më vonë nga

Dalin pamjet e rralla të mbërritjes së serbëve në Tiranë. Eskortë e paparë (VIDEO)

Këto janë pamjet e mbërritjes së një eskorte të paparë më herët në Tiranë. Diku mes makinave të policisë, ndërhyrjes së shpejtë, “Shqiponjave” etj, ndodhet edhe autobuzi me kombëtaren e

Mbërrin në Kuvend autorizimi për arrestimin e Prengës

Prokuroria e Përgjithshme i dorëzon Kuvendit kërkesën për miratimin e arrestimit në flagrancë te deputetit Armando Prenga, bazuar në tre akuza: “plagosje e rëndë, me dashje”, “armëmbajtja pa leje” dhe

Kancelarja Merkel mbërrin në Tiranë, pritet në Rinas nga delegacioni qeveritar

Kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel, ka mbërritur në Aeroportin e Rinasit ku u prit nga një delegacion qeveritar, ndërsa zhvillon sot vizitën e parë zyrtare në vendin

Nusja mbërrin në dasëm me… arkivol (Foto)

Ja ku po vjen nusja… në një arkivol. Por britanikia Jenny Buckleff nuk është e vdekur, ajo thjesht do të jetë ndryshe në ditën e madhe. 58- vjeçarja mbërriti në

Frroku mbërrin në parlament i shoqëruar nga policia

Deputeti i PKD, Mark Frroku, ka mbërritur pak minuta më parë në parlament ku pritet të zhvillohet seanca në të cilën do votohet për një arrest të dytë për të

Mbërrin në Tiranë ambasadorja e re kineze

Tashmë Tirana ka një ambasadore të re kineze. Presidenti i Shqipërisë me rastin e emërimit të ambasadores së re Jiang Yu ka pritur atë në presidencë dhe ka pranuar letrat

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu mbërrin në Tiranë

Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu ka mbarritur zyrtarisht në Shqipëri. Përmes disa fotografive të postuara nga ana e ambasadës amerikane në Tiranë, ambasadori Lu

“Norman Atlantic” në Brindisi, kapiteni: Nuk jam hero

Trageti “Norman Atlantic”, që mori flakë ndërsa udhëtonte pranë Korfuzit, ka mbërritur sot në portin e Brindisit, në Itali. Mediat italiane raportojnë se trageti u tërhoq nga rimorkiatori “Marietta Barretta”,

Jessie J mbërrin në Tiranë për koncertin

Koncerti në të cilin do të jetë këngëtarja, pritet të startojë sonte në mbrëmje rreth orës 22:00 në sheshin “Nënë Tereza” me rastin e  ‘Natës së Bardhë’, që përkon me 70

Shesheli arrin në Serbi, mirëpritet nga qytetarët

Ultra-nacionalisti serb Vojisllav Sheshel është kthyer në Beograd pasi gjyqtarët e OKB-së për krime lufte dhanë lejen për lirim të tij të përkohshëm, për shkak të gjendjes shëndetësore. Qindra mbështetës

Putin në Beograd, lavdëron serbët, kritikon perëndimin

Presidenti rus Vladimir Putin, gjendet në Beograd për një vizitë shtetërore, ku do të zhvillojë takime zyrtare dhe do të marrë pjesë në një paradë ushtarake. Putin, është i ftuar

ISIS mbërrin në rrethinat e Bagdadit

Kryeqyteti irakian, Baghdad mund të pësojë në orët e ardhshme një sulm nga ana e terroristëve të ISIS-it. Sipas adresës në internet të “al Arabiya”, që citon një funksionar të

Ebola mbërrin në Paris

Një grua që mendohet të jetë infektuar me cirusin Ebola në Afrikë, është shtruar sot në Paris, në spitalin Bichat. Deri më sot, rasti ishte konsideruar si “i dyshimtë” por

Ebola mbërrin në Europë, infektohet infermierja në Spanjë

Ministri spanjoll i Shëndetësisë ka konfirmuar rastin e një infermiereje, e cila trajtonte një viktimë të virusit Ebola në Madrid, që ka rezultuar pozitive për marrjen e këtij virusi vdekjeprurës.

“Gjuha blu” sëmundja e bagëtive mund të jetë përhapur edhe në veri

Sëmundja e “gjuhës blu” shfaq shenjat edhe në Veri. Fermeret e Dibres kanë lajmëruar për prezencën e mundshme të semundjes së “gjuhës blu” edhe në bagëtitë e këtij qarku. Ekspertët

Mbërrin në Shqipëri makina me të cilën do lëvizë Papa Françesku

Kjo është makina me të cilën do të lëvizë Papa Francesku në kryeqytet ku do të përshëndesë ata qindra persona që do e presin ditën e dielë në tokën shqiptare.

Mbërrin në Irak ngarkesa e parë me armë dhe municione nga Shqipëria

Ka mbërritur në Irak ngarkesa e parë me armë dhe municione nga Shqipëria. Lajmi është konfirmuar nga qeveria kanadeze. Armët u transportuan me një avion kanadez. Ndihma është pjesë e

Virusi vdekjeprurës Ebola mbërrin në Evropë

​Virusi vdekjeprurës afrikan Ebola mbërrin edhe në Evropë. Autoritetet spanjolle kanë konfirmuar se një prift 75-vjeçar ka rezultuar pozitiv ndaj virusit dhe është infektuar teksa jepte kontributin e tij humanitar

Mbërrin në Fier trupi i 27-vjeçarit që u mbyt në Igumenicë

Mbërrin në morgun e Fierit trupi i pajetë i 27-vjeçarit Besmir Cullai, i cili u gjet i mbytur në Igumenicë, në përpjekje për të kaluar kufirin për në Greqi. Ekspertë

Obama mbërrin në Poloni

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka arritur në Poloni. Kjo është ndalesa e tij e parë në turneun katërditor në Evropë, që përfshin edhe Belgjikën e Francën. Në

Kontrollet për kanabis nga ajri, nesër mbërrin në Shqipëri avioni italian

Nesër pritet të mbërrijë në Tiranë avioni italian, nëpërmjet të cilit do të ushtrohen kontrolle nga ajri për evidentimin e parcelave të mbjella me kanabis. Tashmë janë firmosur lejet e

Papa Françesku mbërrin në Jordani

Papa Françesku, mbërriti sot në mesditë në Amman, në etapën e parë të një udhëtimi në Lindjen e Mesme në kuadër të dialogut ndërfetar dhe ekumenik dhe që do të

Filmi i virgjëreshave shqiptare mbërrin në Canne

Festivali i filmit në Kanë këtë vit ka frymëzuar regjisoren Laura Bispuri për të xhiruar një histori që ka zanafillë në trojet shqiptare. Filmit të bazuar në romanin e Elvira

Barak Obama arrin në Tokio

Presidenti amerikan Barak Obama ka arritur në Tokio të Japonisë në kuadër të vizitës së tij një javore në Azi. Përveç në Japoni, Obama në ditët në vazhdim do të

Joe Biden arrin në Kiev

Zëvendës presidenti amerikan Joe Biden ka arritur në Kiev të Ukrainës, ku do të realizoj një vizitë dy-ditore, për të biseduar atje me udhëheqësit ukrainas dhe me pjestarë të shoqërisë

Tiranë, një person i pajetë në rrugë, ambulanca mbërrin pas 1 ore

Një person i pajetë ka qëndruar për rreth 1 orë në rrugë. Ngjarja ka ndodhur sot në kryeqytet, në rrugën “Irfan Tomini”. Kalimtarët të rastit, të shokuar nga ngjarja njoftuan

Mbretëresha Elizabetë mbërrin në Romë

Mbretëresha Elizabeta II ka mbërritur në Romë. Avioni privat, një Embraer 135, me të cilin kanë udhëtuar sovrania e britanisë së madhe me Bashkëshortin e saj, princin Filip Dukë i

Humbi jetën në burgun grek, mbërrin në Shqipëri trupi i Ilia Karelit

Trupi i pa jetë i Ilia Karelit, shqiptarit që humbi jetën në burgun Nigrita në Greqi ka mbërritur në Shqipëri. Arkivoli me trupin e pajetë të 40-vjeçarit ka kaluar pikën

Barack Obama mbërrin në Holandë

Presidenti amerikan Barack Obama ka mbërritur në Holandë për të marrë pjesë në hapjen e Samitit për sigurinë bërthamore, por edhe për bisedime urgjente rreth krizës në Ukrainë. Obama gjatë