Tag "mbare"

Mishel Obama nis fushatën për edukimin e 62 milionë vajzave

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mishel Obama ka nisur një fushatë sensibilizuese për një jetë më të mirë, për 62 milionë vajza. Kjo fushatë do të

Januzaj e nis mbarë tek Dortmund

Adnan Januzaj e ka nisur mbarë te Borusia Dortmund. Ai ka shënuar një gol në takimin miqësor mes Dortmundit dhe skuadrës së Bundesliga 2, St. Pauli. Mesfushori nga Kosova nënshkroi

Basha: Hidhërim për humbjen e Met Begës, humoristi i dashur për mbarë Shqipërinë

Kreu i Partisë Demokratike, njëherësh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha i ka përcjellë ngushëllimet familjes së aktorit të ndjerë Met Bega. Me anë të një statusi në rrjetin

Shaqiri nuk e nis mbarë, Interi barazon me Empolin (Video)

Interi nuk ka arritur ta shënoj fitoren e radhës. Ekipi i Roberto Mancinit nuk ka arritur më shumë se një barazim 0:0 përballë Empolit, në kuadër të xhiros së tetëmbëdhjetë

Fleckenshtein pas takimeve: Shqipëria në rrugë të mbarë

“Shqipëria është në rrugë të mbarë”. Kështu shkruan në rrjetin e tij social raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenshtein. Vetëm pak orë pasi u largua nga Tirana, Fleckenshtein

Roma nis mbarë vitin 2015, mund Udinezen (Video)

Roma e ka filluar mbarë vitin 2015. Ekipi i Rudi Garcias ka shënuar fitore ndaj Udineses me rezultat 0:1, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të Serie A. Fitoren ekipit

Kampioni i Spanjës fillon mbarë vitin 2015

Skuadra e Atletico Madridit ka mposhtur Levanten me rezultat 3:1, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të La Ligës. Golat për ekipin e Diego Simeones i kanë realizuar Antoine Griezmann

PDIU: Mbarë politika të reagojë kundër skenarit serb‏

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet u bën apel të gjitha autoriteteve shtetërore dhe politike në Shqipëri dhe Kosovë që të reagojnë kundër asaj që e cilëson si skenar serb

Ja si ta filloni javën mbarë!

Shpesh dëgjojmë se fillimi i javës nuk është aq i mbarë për të gjithë. Madje për disa është një stres i vërtetë. Por për njerëzit e suksesshëm dhe që punojnë

Ja si ta filloni javën mbarë!

Shpesh dëgjojmë se fillimi i javës nuk është aq i mbarë për të gjithë. Madje për disa është një stres i vërtetë. Por për njerëzit e suksesshëm dhe që punojnë

Mbarë bota mbipeshë, 2.1 miliardë njerëz obezë

Mbarë bota po shëndoshet në mënyrë të pandalshme. Obezët dhe personat mbipeshë vijojnë të shtohen nga viti në vit, si në radhët e të moshuarve edhe në radhët e fëmijëve.