Tag "mban"

10-vjeçari i lë të gjithë gojëhapur, agjëroi Ramazanin për një muaj

Ai ka përfunduar klasën e katërt të shkollës fillore dhe është vetëm 10 vjeç, por kjo nuk e ndaloi që të agjërojë komplet një muaj Ramazan. Djali i Hoxhës, Elvis

Testohet me sukses droni që mban njerëz

Një grup ingjinjerësh kanë krijuar një dron i cili është adapt për të mbajtur njerëz në bord. “Volokopter” ka 18 helika që fuqizohen nga nëntë bateri të cilat mund të

Donald Lu mahtit! I mban çadren Haki Çakos

Ndryshe nga politikanë shqiptarë ku duhet ti mbash çadrat se mos të lagen, ata amerikanë kanë treguar se janë komplet ndryshe. Siç e pamë kur erdhi Sekretarja amerikane Hillary Clinton

Shikoni se çfarë mban Obama në xhep (Video)

Secili nga ne mban me vete ose ka në ambjentin e tij, disa objekte që mendon se i sjellin fat, ose mundhet të heqë stresin përmes atyre. Edhe presidenti i

Çfarë po mban në gojë Kristina Neranxi? (Foto)

Një foto shumë provokuese nga Kristina Neranxi. Bukuroshja e familjes Neranxi si duket i ka shumë qejf ëmbëlsirat dhe nuk ka rezistuar dot as në mbrëmjen që u zhvillua para

Rebelohet jugu: Kokëdhima po na mban peng

Super deputeti Koço Kokëdhima ka krijaur sërish përplasje me bazën e PS-së në jug të vendit. Me propozimin e kryeministrit Edi Rama, Koço Kokëdhima po kujdeset për riorganizimin e partisë

OKB, Papa Françesku mban fjalim të jashtëzakonshëm

Një duartrokitje e gjatë priti Papa Françeskun ndërsa hynte ne sallën e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ku mbajti një fjalim me rastin e 70-vjetorit të krijimit të organizatës. Reformimi

Mbuluar me flamurin e ISIS në qendër të Londrës (Foto)

Një person është fotografuar teksa endej në rrugët e qendrës së qytetit të Londrës me një flamur të ISIS-it të hedhur mbi krahë. Vetem disa ditë para se kryeqyteti anglez

Basha: Rama po mban peng bashkinë e Tiranës

Bashkia e Tiranës po përballet me bllokim nga kryeministri Edi Rama. Kështu ka deklaruar Basha i cili ka theksuar se aktualisht janë rreth 86 projekte të bllokuara të cilat ndikojnë

Probleme me baterinë ? Ja telefoni që mban 46 ditë karikim

Disavantazhi i vetëm i telefonave inteligjentë është bateria e tyre, e cila nuk zgjat shumë për shkak të shërbimeve dhe aplikacioneve të shumta që këto pajisje ofrojnë, si Wi-Fi, Bluetooth,

Një mollë në ditë e mban doktorin larg

Molla eshte sinonim i vitalitetit dhe shendetit. Mrekullia tjeter e molles si frut, eshte qe ate mund ta hash ne çfaredo lloj kohe. Nje molle ne dite mjafton, dhe ti

BSH: Ekonomia rënie në tremujorin e dytë

Banka e Shqipërisë mban të pandryshuar normën bazë të interesit, në 2.5%. Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor të Politikës Monetare. Në këtë

Bosnja mban zgjedhjet e përgjithshme

Boshnjakët votojnë sot në zgjedhjet e përgjithshme. Ata do të zgjedhin anëtarët e presidencës trepalëshe, parlamentin kombëtar dhe liderët e dy entiteteve. Në Republikën Sërpska, serbët e Bosnjës votojnë presidentin

Beogradi mban sot gay-paradën

Autoritetet serbe kanë vendosur mijëra policë në rrugët e Beogradit, ku sot do të mbahet Parada e Homoseksualëve. Grupet e ekstremit të djathtë janë zotuar se do ta pengojnë tubimin.

Courtney mban fjalën, rikthehet me bashkëshortin 51-vjeçar

Pak ditë më parë deklaroi se ishte rikthyer me bashkëshortin e saj 51-vjeçar dhe së fundmi mbërrin edhe dalja e para publike së bashku që mungonte që prej fillimit të

Google: Amerika mban numrin rekord për kërkesat për përgjim

Pas skandaleve të fundit të përgjimeve, ku Agjencia Kombëtare e Sigurisë (NASA) kishte zhvilluar një program për gjurmimin e të dhënave private, Google njofton se në këto katër vitet e

Flini të paktën 30 minuta në ditë, ju mban larg nga rreziqet

A e dini se disa nga incidentet më të rënda në histori janë shënuar për faj të mungesës së gjumit. Mungesa e gjumit tek njeriu shkakton një rrezik për shtrembërimin

La Liga, Ronaldo mban Realin në krye

Është po ai Cristiano Ronaldo njeriu gol që po e udhëheq Realin e Madridit drejt suksesit në La Liga. Sulmuesi portugez shënoi golin e vetëm në transfertë me Malagan, rezultat

Topalli: Meta mban me çelës 2 dekretet për Gjykatën e Lartë

Dekretet për 2 gjykatës së Gjykatës së Lartë janë kthyer në një debat mes ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli dhe institucionit të Kuvendit. Në rrjetin social, Facebook, Jozefina Topalli shkruan se dekretet