Tag "mbajne"

Gruaja polake letër Ramës: Më ndihmoni, s’më lënë të takoj fëmijët

I nderuar z. kryeministër! Quhem Magdalena. Jam një nënë polake që endet prej mese një viti nëpër Shqipëri për të kryer rolin që më ka dhënë Zoti, për të qenë

Italianet mbajnë rekordin europian për konsumin e birrës

Numri më i lartë i femrave të pasionuara pas birrës në Europë? Italianet. Një sondazh italian i realizuar nga Doxa dhe Assobirra (Shoqata e industrisë së birrës) ka zbuluar se

Ushqimet e vjeshtës që do na mbajnë në formë (Foto)

Ushqimet e vjeshtës janë të shijshme dhe plot të mira për shëndetin. Ja cilat janë frutat dhe perimet që na bëjnë të jemi gjithmonë në formë. Kungulli Kungujt përmbajnë antioksidues

Partizani-Elbasani, policia ndalon tifozët me pankarta kundër UEFA-s dhe Platinisë

Dhjetra tifozë të Partizanit nuk janë lejuar të futen në stadiumin “Qemal Stafa” për të ndjekur ndeshjen mes Partizanit dhe Elbasanit. Shkak për këtë vednim është janë bërë pankartat që

Universitetet e mbyllura mbajnë peng studentët

Studentët të cilët janë të regjistruar në 18 universitetet private që u mbyllën me vendim qeverie kanë afat edhe nesër për të tërhequr dokumentacionin e çregjistrimit, në mënyrë që të

Seperatistët po mbajnë katër vëzhgues të OSBE-së

Udhëheqësi i vetshpallur i seperatistëve në qytetin Slovyansk në lindje të Ukrainës, Vyacheslav Ponomaryov, thotë se katër vëzhguesit të cilët janë zhdukur në fillim të kësaj jave, janë duke u