Tag "mbahet"

Mbahet në Vlorë Festivali i Muzikës së Vjetër Vox Baroque

Repertori i muzikës barok për herë të parë në vendin tonë ka zbritur në bregun e detit Jon. Festivali i Muzikës së Vjetër Vox Baroque ka nisur mbrëmjen e së

Basha: Kjo mazhorancë mbahet me votat e krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në rrjetin social, ‘Facebook’ ka akuzuar sot Kryeministrin Edi Rama si promovuesin më të madh të krimit në institucionet publike në

Belgjikë – SHBA, një ndeshje që do të mbahet mend gjatë

Kevin de Bruyne ka arritur që të kalojë në epërsi Belgjikën në shtesën e parë të takimit, kurse rezultatin e dyfishojë Lukaku. Zëvendësimi i Mark Wilmots ku futi në lojë

Moskë, mbahet marshi me rastin e 1 Majit

Dhjetëra mijëra njerëz kanë marrë pjesë në një marsh të organizuar me rastin e 1 Majit, në qendër të kryeqytetit rus, Moskë. Kjo është parada e parë me rastin e

G8 do të mbahet në Bruksel, reagim kundër Rusisë

Në përpjekje për të izoluar Rusinë për veprimet e saj në Ukrainë, presidenti Barack Obama dhe fuqitë e tjera ekonomike botërore pezulluan për një kohë të pacaktuar Moskën nga një