Tag "mbahen"

Zgjedhjet në Kroaci mbahen më 28 dhjetor

Zgjedhjet për presidentin e Kroacisë do të mbahen më 28 dhjetor, ka thënë zëdhënësi i Qeverisë, Nikolla Jelliç. Vendimin formal, Qeveria kroate do ta marrë në mbledhjen e nesërme. Kandidati

Cigaret, rritet çmimi, shtohen spekulantët

Sasi të mëdha cigaresh po mbahen stok , në një kohë është njoftuar rritja çmimit të akcizës, për t’u rihedhur në treg më pas me një çmim shumë më të

Suedi: Mbahen zgjedhjet parlamentare

Në Suedi sot po mbahen zgjedhjet parlamentare. Hulumtimet e opinionit tregojnë se partia e majtë Social Demokrate, ka epërsi dhe mund të kthehet në pushtet pas tetë vitesh të qeverisjes

Jahjaga: Pavarësisht tragjedisë, zgjedhjet mbahen të dielën

Zëdhënësi i presidencës Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu është shprehur se zgjedhjet parlamentare do të mbahen të dielën. Vllahiu ka thënë po ashtu se Jahjaga do të vazhdojë takimet e saj

Sot mbahen zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Pas disa muajsh trazira, ukrainasit pritet ti drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri, që mbas largimit të ish presidentit Viktor Janukoviç. Në garën presidenciale janë