Tag "MB"

Tahiri jep alarmin: Do ketë përmbytje. Mos dilni nga shtëpia

Ministria e Punëve të Brendshme ka paralajmëruar qytetarët e vendit për një përkeqësim të ndjeshëm të motit, që do të shoqërohet me reshje dhe shtrëngata shiu, kryesisht në orët e

MB gjermane: Shqiptarët më shumë kërkesa për azil se 2 muaj më parë

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë De Maizeri deklaroi se numri i refugjatëve nga Shqipëria është rritur ndjeshëm. Ai raporton ndërkohë se për muajin korrik nga shqiptarët janë bërë 7 633

MB sqaron: Ja si qëndron problemi i pasaportave të fëmijëve

Ministria e Punëve të Brendshme sqaron edhe njëherë lidhur me çështjen e afatit të vlefshmërisë të pasaportave biometrike të lëshuara në periudhën Prill 2009 deri në Korrik 2010, për shtetasit

MB nis verifikimin për shpërthimin në Xibrakë

Ministria e Mbrojtjes nis verifikimin për shpërthimin në Xibrakë. Në një njoftim për mediat, ministria bën të ditur se ka kërkuar një raport të plotë mbi procesin e asgjësimit të

MB po merr në pyetje të gjithë shqiptarët e kthyer nga vendet Shengen

Ministria e brendshme ka bërë me dije se po merr në pyetje të gjithë shqiptarët e kthyer nga vendet Shengen. Po ashtu po merren në pyetje edhe ata të cilët

“21 janari”, MB depoziton në Prokurori padinë ndaj Bashës

Është depozituar sot në Prokurorinë e Tiranës padia e Ministrisë së Punëve të Brendshme për kreun e PD-së, Lulzim Basha. Lajmi konfirmohet nga organi i akuzës, i cili pohon se

Fier, evakuuohen të gjithë banorët e fshatit Darzezë

Ministria e Brendshme ka dhënë përmes një njoftimi për shtyp informacione në lidhje me situatën e krijuar në vend për shkak të reshjeve të shiut dhe të borës. MB njofton

Akuzat e PD-së, MB: Nuk është folur për terrorizëm etnik shqiptar në Maqedoni

Ministria e Punëve të Brëndshme ka hedhur poshtë akuzat e bëra nga Partia Demokratike, lidhur me takimin të sotëm të Ministrit Tahiri me homologen maqedonase, Gordana Jankulovska, që është folur

Akuzat e PD, MB: Dobrushi nuk punon në këtë institucion që prej 2 qershorit

Ka reaguar Ministria e Punëve të Brendshme në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike për Binak Dobrushi, për përfshirje të tij në trafikun e drogës. Më anë të një deklarate

MB: Nesër asgjësohen 1 780 kg drogë pranë Bërzhitës

Ditën e nesërme do bëhet e mundur asgjësimi i 1 780 kg Cannabis Sattiva, si edhe sasi të tjera të drogave të forta. Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e

Vrasja e Gjin Nikës, MB: Shkak dyshohet të jenë konfliktet e hershme

Ministria e Brendshme ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e Gjin Nikës dhe Fabio Xhungës në vendin e quajtur “Ura e Tapizës”. “ Në datë 03.04.2013 rreth orës 23:40, në

MB: Hetime për rastin e punëtorëve shqiptarë në Afrikë

Ministria e Brendshme ka reaguar lidhur me rastin e punëtorëve shqiptarë të punësuar në Afrikë. Përmes një deklarate për mediat, MB thekson se rastet e trajtuara në media, që kanë

PD: MB nuk ka nën kontroll të dhënat mbi kriminalitetin dhe aksidentet

Ministria e Brendshme ka reaguar ndaj deklaratës së Partisë Demokratike mbi kriminalitetin dhe aksidentet e muajit nëntor, me një njoftim që dëshmon për fat të keq mungesë kontrolli të këtij

MB, PD-së: Mos shpikni shifra për të bërë politikë

Pas deklaratës së Partisë Demokratike se muaji nëntor është i mbushur me krime dhe aksidente dhe se pasiguria për jetën është rritur, deklaratë në të cilën u publikuan edhe shifra

MB zbardh detaje mbi aksidentin që i mori jetën Sokol Olldashit

Ministria e Punëve të Brendshme zbardh detaje mbi aksidentin e ndodhur një ditë më parë, ku për pasojë humbi jetën deputeti i Partisë Demokratike Sokol Olldashi. Kështu, sipas njoftimit të

MB u heq gradën 12 oficerëve të Gardës

Ministria e Brendshme u ka hequr gradën 12 oficerëve të Gardës së Republikës së Shqipërisë. Sipas kësaj ministrie vendimi është marrë pasi grada që oficerat mbanin u është dhënë në

MB: Skemi hequr masën e kërkimit për 2 personat e zhdukur

Ministria e Brendshme bën me dije se nuk e ka hequr ende masën e kërkimit për dy personat që u denoncuan si të zhdukur nga familjarët e tyre. MB sqaron

Analizat e kastravecave, MB: Niveli i spiroxaminës i pranueshëm

Ministria e Bujqësisë ka publikuar pak minuta më parë rezultatet e analizave për kastravecat e importuar. Sipas kësaj ministrie niveli i spiroxaminës në këto kastravecë është poshtë 0,05 për milligram

MB: Ndërtimet pa leje proçedim penal për 7 inspektorë

TIRANE-Ministria e Brendshme bën me dije se ka nisur procedim penal për 7 punonjës ligjzbatues, nën akuzën e mosmarrjes së masave ligjore në rastet e ndërtimeve abuzive. Gjithashtu, policia e

Policët e rinj rrugorë, MB: 4 kritere gjatë përzgjedhjes

Ministria e Brendshme sqaroi sot procedurën që ka ndjekur mbi punësimin e policëve të rinj rrugorë. Zyra për shtyp e Ministrisë së Brendshme theksoi se përzgjedhja e punonjësve të rinj