Tag "Mazzarri"

Pranon Mazzarri: Bëra gabime në zgjedhje

Trajneri i Interit, Walter Mazzarri, ka pranuar se ka bërë gabime në përzgjedhjen e skuadrës në humbjen prej 1-4 nga Cagliari. Nerazzurrët u turpëruan para tifozëve të vet, ndërsa strategu

Mazzarri: Ky Inter premton shumë

Trajneri Walter Mazzarri i ka mbajtur shënim të gjitha pikat e forta dhe të dobëta të skuadrës. Në prag të sezonit të ri të Serisë A, suksesi 3-0 në transfertën

Thohir i jep besim Mazzarri-t

Presidenti i Interit, Erik Thohir ka konfirmuar Walter Mazzarrin në krye të ekipit, pavarësisht rezultateve jo të mira në Serie A. Edhe pse Interi nuk është duke kaluar momente të

Mazzarri-Inter, pritet rinovimi në Prill

Interi duket se është rikthyer në rrugën e duhur me destinacion të mundshëm futbollin europian e gjithçka falë punës së Walter Mazzarrit, që më në fund shikon t’i kthehet në

Mazzarri: Të marrim shembull nga Juvja

Një tjetër humbje, e treta radhazi në transfertë për Interin pas atyre ndaj Lazio dhe Genoa. Viti 2014 po kthehet në një makth që nuk po përfundon për skuadrën zikaltër

Mazzarri: Inter-i im më i mirë se Milan

Walter Mazzarri deklaron se Inter është më lartë se Milan këtë sezon. “Vitin e kaluar Milan përfundoi i treti me të njëjtën skuadër që ka filluar këtë vit, ata madje

Mazzarri bën gati emrat që do largohen

Me ardhjen e Erick Thohir dhe paraqitjet jo të mira të disa futbollistëve, me shumë mundësi, do largohen disa lojtarë qe mund t’u hapin rrugë disa të tjerëve. Kështu, sipas

Barazimi ishte i pamjaftueshëm, Mazzarri: Merituam të fitonim

Walter Mazzarri mendon se Interi humbi dy pikë në barazimin 1-1 ndaj Atalantas. Zikaltrit kaluan në avantazh përmes golit të Ricky Alvarez, por vendasit më pas barazuan me anë të

Mazzarri: Mund ta mposhtim Romën

Trajneri i Interit, Walter Mazzarri, në konferencën për shtyp para sfidës ndaj Romës ka paralajmëruar një ekip sulmues, duke thënë se nuk i ka frikë asnjë ekipi dhe se skuadra

Inter, Mazzarri merr përgjegjësitë për humbjet

Interi i Mazzarrit pëson humbjen e dytë në turneun amerikan në të cilin zikaltërit po marin pjesë. Pas dështimit ndaj Chelseat vjen zhgënjimi ndaj Valencias, ku përvecse sulmi qëndron shterpë,

Mazzarri: Nuk prisja kaq shumë besim nga Moratti

Traineri i Interit, Walter Mazzarri në lidhje me klubin e tij të ri dhe ardhjen në Milano ka thënë: “Sinqerisht sot gjendem më mirë sesa pritshmëritë e mia kur kam

Mazarri pret Flamininë te Interi

E ardhmja e Mathieu Flamini-t mund të jetë ende Milano, por në anën zikaltër. Me kontratën në përfundim, mesfushori francez “i ka shkelur syrin” Valter Mazarrit, që gjithnjë ka shprehur

Interi i së ardhmes, Mazarri në krye

Tashmë pritet vetëm zyrtarizimi, por me shumë gjasa fillimi i javës së ardhshme do të gjejë Valter Mazarri-n në stolin e Interit, duke zënë vendin e Andrea Stramaçionit. Për 51-vjeçarin