Tag "mazhorances"

Skandali seksual, deputeti i mazhorancës: “Ku je moj pjeshka e Shqipërisë etnike”

Një deputet i mazhorancës është bërë pjesë e skandalit seksual me një kolege shqiptare në Maqedoni, ku në një pjesë të shkëputur nga telefonata e përgjuar i është drejtuar me

Shtyhet vendimi për Kokëdhimën. Ristani: Këshilli po punon me 2 standarde

Këshilli për Rregulloren dhe Mandatet shqyrtoi sot për 3 orë kërkesën e grupit parlamentar të Partisë Demokratike për ndjekjen e procedurës parlamentare për konstatimin e pavlefshmërisë dhe mbarimit të mandatit

PD: Akti i sotëm i mazhorancës, kundër integrimit dhe institucioneve

Deputeti demokrat Halimi denoncon rrëzimin e kandidaturave të Presidentit për Gjykatën e Lartë si sjellje anti-ligjore e në kundërshtim me interesat e vendit “Sot mazhoranca në Komisionin e Ligjeve, me