Tag "mazhorance"

KE publikon 13 konkluzione: Mazhorancë-opozitë të bashkëpunojnë

Janë publikuar 13 konkluzionet e Komisionit Evropian, pas Dialogut të Nivelit të Lartë BE- Shqipëri, që u mbajt në Tiranë. Komisioneri Hahn nënvizoi se puna konstruktive në Parlament mes qeverisë

Basha: Kjo mazhorancë mbahet me votat e krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në rrjetin social, ‘Facebook’ ka akuzuar sot Kryeministrin Edi Rama si promovuesin më të madh të krimit në institucionet publike në

Gjosha- Roth: Për integrimin duhet bashkëpunim maxhorancë-opozitë

Ministri gjerman i shtetit për Çështjet Evropiane Michael Roth eshte pritur sot nga ministrja e Integrimit Klajda Gjosha. Gjate takimit Gjosha u shpreh se mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për

Basha: Humbja e statusit, përgjegjësi e mazhorancës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një takim me investitorët e huaj, ku temë ka qenë paketa fiskale dhe projektbuxheti për vitin 2014, ka bërë sërish përgjegjëse të drejtpërdrejtë

“Nënpunësi civil”, Vasili: Dialog mes opozitës dhe mazhorancës

Në kushtet kur opozita vijon të bojkotojë kuvendin, në shenjë kundërshtimi ndaj aktit normativ të qeverisë për shtyrjen e ligjit të nëpunësit civil, Partia Socialiste bën apel për dialog mes