Tag "maxhorance"

Luftë e ashpër brenda mazhorancës në 6 qarqe, PS identifikon përfaqësuesit e LSI në administratë

Thellohet konflikti PS-LSI në bazë, në prag të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit. Beteja mes PS dhe LSI, për të kryesuar në zgjedhjet parlamentare, është bërë tejet e ashpër. Gazeta

Rrezikojnë deputetët me dashnore, do hetohen një për një

Ligji i ri për deklarimin e pasurive ka përfshirë në listë edhe bashkëjetuesit apo bashkëjetueset e zyrtarëve të zgjedhur, që sipas ligjit kanë detyrimin të deklarojnë pasurinë. Në nenin 6

Akuza e gazetarit: Edhe dy deputetë të mazhorancës të dënuar për drogë

Gazetari Basir Çollaku ka hedhur akuza të forta ndaj partive qeverisëse se kanë në gjirin e tyre të paktën edhe dy deputetë të dënuar në Zvicër e Itali për trafik

Mazhoranca në krizë numrash

Shumica në pushtet, në mesin e mandatit qeverisës, po përjeton krisjen, pasigurinë dhe krizën e parë të numrave në Parlament. Ndonëse u pajis nga shqiptarët me një mandat të fortë

Mazhoranca tërheq paketën e dekriminalizimit

Mazhoranca qeverisëse është tërhequr befas nga paketa për dekriminalizimin, duke ngrirë përkohësisht draftin e depozituar në Kuvend, me sa duket në pritje të një konsensusi dhe bashkëpunimi me opozitën, për

Ja kandidatët e zyrtarizuar të maxhorancës

Koalicioni i majtë ka zyrtarizuar një pjesë të mirë të kandidatëve të saj ndërkohë që pritet të vendoset edhe për disa nga bashkitë më të mëdha të vendit. Interesimi me

Debatet brenda maxhorancës, priten ndryshime në qeveri

Burimet bëjnë të ditur se pritet të bëhen ndryshime në qeveri para zgjedhjeve vendore. Debatet brenda maxhorancës duket se kanë tronditur balancat brenda koalicionit, gjë që do të pasohet me

Kastriot Islami: Maxhoranca është e kriminalizuar

Deputeti i Partisë Demokratike Kastriot Islami, është shprehur lidhur me akuzat e Tom Doshit. Përmes rrjetit social Facebook, Islami ka deklaruar se mazhoranca është e kriminalizuar dhe aspak legjitime. “Situata

Axhenda e maxhorancës për 2015, sigurimet shoqërore dhe reforma në drejtësi

Fillimi i vitit 2015 e ka axhendën e ngjeshur për mazhorancën dhe Qeverinë. Operacioni i paralajmëruar kundër gropës së sigurimeve shoqërore dhe reforma në drejtësi janë dy impenjime të reja

Deputetët e maxhorancës kundër projektbuxhetit, jo rritjes së taksave

Dy vendimet më të debatuara të ditëve të fundit, për të rritur taksën e qarkullimit dhe çmimin e energjisë elektrike, janë kthyer në mollë sherri mes grupit parlamentar socialist dhe

Lufta antikorrupsion, deputetët e mazhorancës të pakënaqur me Qeverinë

Gjatë një seance dëgjimore në Komisionin e Ligjeve ku i pranishëm ishte ministri Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi, deputetët e mazhorancës kanë shprehur kënaqësitë e tyre me punën e

Kërkesa për shkarkimin e Elvis Çefës, nesër në Komisionin e Ligjeve

Kërkesa për shkarkimin e anëtarit të KLD-së Elvis Çefa do të diskutohet ditën e nesërme në Komisionin e Ligjeve. Disa ditë më parë, një grup deputetesh dorëzuan pranë Kryetarit të

Nishani: Po kërkohet që Presidenti të mos flasë

Intervista e plotë e Presidentit dhënë për ABC-news Zoti Nishani, një sërë zhvillimesh ka pasur nga Institucioni juaj këtë verë ndoshta nisur edhe nga seanca e fundit e Parlamentit, e

Deputetët e shumicës vijojnë kontrollin në SHISH, inspektohen dokumentet

Një grup deputetësh të mazhorancës, njëherësh anëtarë të Komisionit të Sigurisë në Kuvend, kanë vijuar sot kontrollin e veprimtarisë së Shërbimit Informativ Shtetëror. Në grupin e kontrollit bëjnë pjesë deputetët

PD: Rama dhe Meta nuk kanë vullnet për deklaratën e përbashkët me opozitën

Deputeti i Partisë Demokratike Aldo Bumçi denoncon hiletë e mazhorancës dhe mungesën e vullnetit të tyre për të bashkëpunuar për integrimin europian. Deklarata e plotë: Arroganca e mazhorancës Rama-Meta nuk

Basha: Nuk shkohet në Europë kundër opozitës, shkohet me opozitën

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka bërë apel mazhorancës të pranojë kërkesën e opozitës për ngritjen e komisionit parlamentar për emërimet dhe shkarkimet në policinë e shtetit. Duke

Basha: Nuk jemi Partia Komuniste e Kubës, diversiteti i mendimit, vlerë për PD-në

Kreu i ri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një intervistë ekskluzive për revistën “Mapo”, flet për herë të parë për garën e tij për postin e kreut të kësaj

Basha në Berat: Mazhoranca e re është piramidë

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë. Basha e ka konsideruar justifikim qëndrimin e djeshëm