Tag "Mavraj"

Mërgim Mavraj bëhet gati të kandidojë si kryeministër

Futbollisti i kombëtares Mërgim Mavraj, ka publikuar një foto të bërë në foltoren e Kryeministrisë, ku skuadra kombëtare u prit nga kryeministri Edi Rama. “O popull, jam gati për zgjedhjet

Foto/ Mërgim Mavraj i hynë politikës

Mërgim Mavraj duket se ka vendosur të lerë futbollin për tu marrë me një tjetër profesion. Mbrojtësi i kombëtares ka vendosur t’i “hyjë politikës”. Lajmi në fakt është një shaka

Ky është gjesti i Mavrajt që emocionoi tifozët

Përqafimi emocionues i Mërgim Mavrajt me nënën e tij pas fitores Momenti emocionues kur futbollisti shqiptar Mërgim Mavraj përqafon nënën e tij pas fitores me Rumaninë është shpërndarë masivisht në

Lacio interesohet për Mavrajn, Këlni e bllokon

Mediat pranë Lacios kanë bërë me dije se në listën e emrave që kërkohen këtë merkato nga bardhekaltrit ka edhe emra të përsëritur. Mes tyre përmendet mbrojtësi i Këlnit, Mërgim

De Biazi në Kosovë, ngushëllon Mavrajn

Trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, ka udhëtuar nga Italia në Kosovë për të qenë pjesëmarrës në varrimin e babait të Mërgim Mavrajt, i cili ndërroi jetë ditë më parë.

Mavraj përgënjeshtron Dukën: Babai im është gjallë

Kreu i Federates Shqiptare të futbollit Armando Duka, ne mes te ndeshjesh qe u zhvillua sot ndermjet Kombetares shqiptare dhe Armenisë ka deklaruar se babai i Mergim Mavrajt kishte nderruar

Shqipëri-Armeni, lajm i keq para ndeshjes, lëndohet Mavraj

Nje lajm I keq per Gianni De Biassi-n, trajnerin e Shqipërisë, por edhe per te gjithe tifozat kuqezi para ndeshjes me Armeninë, e cila do të luhet të dielën në

Mavraj: Momenti që i bëri të lumtur 8 milionë shqiptarë (Foto)

Mërgim Mavraj, autori i golit në miqësoren ndaj Francës, ka publikuar në Facebook një status shumë interesant. Mërgim Mavraj kaloi në epërsi Shqipërinë në ndeshjen miqësore ndaj France, e cila

Mavraj e Xhaka në ekipin e Euro 2016 (Foto)

Mërgim Mavraj dhe Taulant Xhaka janë përfshirë në ekipin më të mirë pas ndeshjeve të para për eliminatoret e EURO 2016. Goal.com ka zgjedhur ekipin më të mirë pas ndeshjeve

Mavraj: Në Qipro shkojmë për fitore, duam të përmirësojmë imazhin

Pas tre humbjeve radhazi përfaqësuesja kuqezi kërkon të lehtësojë “plagët” me një sukses në provën e fundit të eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Brazil 2014”. Kundër Qipros në transfertë Gianni De

Mavraj ul tensionin: T’i presim mirë shqiptarët e Zvicrës

Mungesa e Mërgim Mavrajt në dy sfidat e fundit eliminatore të Botërorit me Slloveninë dhe Islandën u ndje shumë në kombëtaren kuqezi, që në këto 180 minuta pa sesi u

Mavraj drejt Sasuolo për 1.5 milionë euro, por lojtari e mohon

Klubi italian i Serisë A Sasuolo, që sapo është ngjitur për herë të parë në histori në kategorinë më të lartë të futbollit italian, i ka bërë një ofertë mbrojtësit

Mavraj: Nuk “arratisem” nga Greuther Furth

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Greuther Furth, Mërgim Mavraj, i është bashkuar skuadrës për të zhvilluar fazën përgatitore. 27-vjeçari duket i qetë, pavarësisht zërave të shumtë të merkatos që besojnë se

De Biasi: Hysaj&Mavraj, të aftë për Lazion

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, vazhdon të promovojë lojtarët e tij, sidomos në futbollin italian. Mendimi i 56-vjeçarit për futbollistët shqiptarë të Serisë A është shumë

Mavraj: Është koha të bëj përpara në karrierë

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, do të largohet nga Greuther Furth këtë verë, mirëpo aktualisht mbetet i panjohur destinacioni i tij i radhës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë futbollisti

Mavraj: Botërori? Të gjithë besojmë me zemër

Mërgim Mavraj ndeshje pas ndeshjeje transmeton siguri me lojën e tij në kombëtaren shqiptare. Por si ai, në kombëtare janë të shumtë lojtarët që janë afruar për të dhënë kontributin

Tare: Nuk kemi biseduar me Mavrajn

Drejtori sportiv, Igli Tare, i ka mbyllur përkohësisht rrugën transferimit të Mërgim Mavrajt te Lazio në sezonin e ardhshëm, duke bërë të qartë se pavarësisht interesimit, nuk kishte ekzistuar asgjë

Mavraj: Norvegjia ta harrojë fitoren me ne

Mërgim Mavraj është shumë optimist për takimin me Norvegjinë, edhe pse formacionit kuqezi do t’i mungojnë disa elementë shumë të rëndësishëm si Lorik Cana, Andi Lila, Odise Roshi, Alban Meha

Kuqezinjtë, optimistë për Norvegjinë

Kuqezinjtë janë në javën vendimtare të përgatitjeve për ndeshjen e 7 qershorit në “Qemal Stafa” me Norvegjinë. Trajneri Gianni De Biasi e ka plotësuar grupin me 26 lojtarë, si asnjëherë

Mavraj: Norvegjia, vendimtare për Botërorin

Mbrojtësi i Greuther Furth në Gjermani, skuadër e cila këtë sezon ra nga Bundesliga, është i gatshëm për sfidën me Norvegjinë. Mërgim Mavraj e quan një ndeshje vendimtare atë të

Mainc në garë me Shutgartin për Mavrajn

Greuther Furth ndodhet në vend të fundit në Bundesligë dhe e ka prerë biletën për të zbritur një kategori më poshtë. Me rënien nga elita e futbollit gjerman, pritet të

Shtutgarti ofron 1 milion euro për Mavrajn

Që e ardhmja e Mërgim Mavrajt do të jetë larg Gruther Furthitit sezonin e ardhshëm, kjo nuk ka më asnjë dyshim dhe të dyja palët e kanë pranuar publikisht këtë

Dëmtohet Mavraj, panik për De Biasin

Kapiteni i Gruther Furthit, Mërgim Mavraj, është dëmtuar gjatë takimit të djeshëm ndaj Borusias së Mynshengladbahut, për rrjedhojë është detyruar të lërë fushën e lojës në minutën e 56-të. Në

Mavraj nuk i ndahet Bundesligës

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, nuk do të qëndrojë në Gruther Furth sezonin e ardhshëm. Ai synon të vazhdojë të jetë pjesë e Bundesligës së parë gjermane, pavarësisht se

Mavraj “firmos” për fitore në Oslo

Mbrojtësi i qendrës së ekipit tonë përfaqësues, Mërgim Mavraj, vlerëson kundërshtarët norvegjezë, por nuk ka aspak frikë të flasë për një fitore në Oslo. Kapiteni i Gruther Furth shprehet se

Mavraj kushton 1.5 milionë euro

Mërgim Mavraj do të largohet në verë nga Grether Furthi. Lajmi vërtetohet nga mediat gjermane, si dhe nga uebsajti i specializuar në merkaton e futbollistëve, “tuttomercatoweb”. Duke qenë se skuadra,

Tifozët e Furthit dalin kundër MavrajtTifozët e Furthit dalin kundër Mavrajt

Deklarata e kapitenit të Gruther Furthit, Mërgim Mavraj, e dhënë pas përfundimit të takimit kundër Hofenheimit në fundjavën e kaluar, nuk është pritur mirë nga tifozët e skuadrës. “Ne jemi

Mavraj kundër tifozëve të Gruther FurthMavraj kundër tifozëve të Gruther Furth

Humbjet gjithmonë shkaktojnë dhembje, sidomos në të ashtuquajturat finale të sezonit. Dueli i ditës së shtunë ndërmjet Gruther Furthit dhe Hofenheimit ishte një finale për të dyja skuadrat, ku vendasit