Tag "maunia"

Tiranë, maunia përplas këmbësoren tek Unaza e Re

Një maune ka përplasur sot një këmbësore në Unazën e Re në kryeqytet. Fatmirësisht personi i seksit femër, ende e paidentifikuar ka mundur t’i shpëtojë përplasjes, dhe ndodhet në Spitalin

Rrëzohet maunia, bllokohet rruga Gjirokastër-Sarandë

Bllokohet rruga Gjirokastër-Sarandë si pasojë e rrëzimit të një mauneje. Maunia është rrëzuar pikërisht në vendin e quajtur qafa e Muzinës. Nga vendngjarja raportohet se nuk ka pasur të lënduar