Tag "matures"

Dekonspirohet testi i gjuhës për maturën, del në rrjetet sociale

Sot maturantët janë testuar në provimin e Gjuhë- Letërsisë. Por duket se ky provim është i dekonspiruar pasi nëpër mediat sociale qarkulluan foto te testeve. Provimit të gjuhë letërsisë iu

Në provimet me zgjedhje të Maturës Shtetërore, edhe greqishtja

Shqipëria ka premtuar se greqishtja do të futet në provimet me zgjedhje të Maturës Shtetërore për minoritet greke në vendin tonë. Deklarata është bërë nga Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla,

Korrigjimi i provimeve të maturës nga 3 mësues

Ndonëse ishte përfolur e kundërta, procesi i korrigjimit të provimeve të maturës për 2014-ën u është besuar sërish mësuesve ekspertë të lëndës përkatëse. Tashmë nuk do të jenë më 2

Rama takim me Ekselentët e Maturës Shtetërore

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me nxënësit Ekselentë të Maturës Shtetërore në ambientet e hotel “Tirana”. Në këtë takim merrnin pjesë dhe Ministria e Arsimit