Tag "matteo renzi"

Renzi shpërthen kundër Merkel: Ju morët miliona euro nga kriza greke

Një debat mjaft i ashpër ka shpërthyer mes kryeministrit Italian Matteo Renzi dhe kancelares gjermane Angela Merkel. Renzi ka akuzuar kancelaren Merkel duke i thënë se Gjermani ka përfituar miliona

Matteo Renzi, nga sot është kryeministri i ri i Italisë

Presidenti italian Giorgio Napolitano pritet të caktojë sot liderin e qendrës së majtë, Matteo Renzi, si kryeministër të ri të shtetit. Renzi ka premtuar që do të përshpejtojë reformën ekonomike