Tag "matilda makoci"

Matilda Makoçi flet për herë të parë për marrëdhënien me Ramën

Emisioni “Exclusive” në Top Channel i ka kushtuar një puntatë rikthimit të saj. E pyetur se çfarë ndjeu kur u kthye pas 25 vitesh ajo tha se më shumë u

“Unë jam këtu, ku më gjete, e ku më le”. Matilda Makoçi reciton pas 25 vitesh (video)

Nëse keni qenë apo jeni ndjekës të rregullt të filmave të viteve 80, patjetër që ju ka rënë në sy bukuria e aktores së njohur Matilda Makoçi e cila njëkohësisht

Matilda Makoçi?! Shikoni ngjashmërinë e pabesueshme (foto)

Në botën e spektaklit dhe filmave rezultojnë që shumë njerëz të kenë sozinë e tyre. Ka plot raste ngjashmërish mes personazheve të njohur të skenës shqiptare dhe atyre të huaja.

Foto e rrallë e Edi Ramës me ish gruan e tij Matilda Makoçi kur ishin të lumtur

Zbulohet një foto e rrallë e kryeministrit Edi Rama me gruan e tij të parë, aktoren Matilda Makoçi. Fotoja është postuar në FB nga gazetari Edmond Arizaj me këtë postim:

Shikoni si është sot ikona e kinemasë Matilda Makoçi (foto)

Në rrjetet sociale po qarkullon së fundi një foto e viteve të fundit të ish ikonës së kinemasë Matilda Makoçi. Nuk dihet pse nostalgjikët i kanë kthyer sërish sytë nga

Takimi i fundit me Matilda Makoçin e frikësuar me Edi Ramën në bulevard

Libri i regjisori Muharrem Fejzo tregon arsyet dhe sesi aktorja Matilda Makoçi braktisi filmin “Muri i gjallë” pa asnjë arsye. Po çfarë shkruan ai për takimin me të, pas braktisjes,