Tag "gezim kalaja"

Sindikatat e pavarura kërkojnë faljen e kamatëvonesave të energjisë

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura ka dalë sot në një konferencë për mediat ku ka parashtruar disa kërkesa lidhur me energjinë. Kreu i kësaj shoqate, Gëzim Kalaja, ka kërkuar të

Meta takon shoferët e furgonëve, të hënën kërkesat i paraqiten edhe qeverisë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka pritur për rreth 1 orë përfaqësuesit e furgonëve 8+1. Në ambintet e kryesisë së kuvendit ku u parashtruan kërkesat dhe propozimet takimi është zhvilluar

Drejtuesit e furgonëve 8+1 protestojnë para Parlamentit

Shoferët e furgonëve 8+1 kanë zhvilluar sot një tjetër protestë përpara Parlamentit. Ndryshe nga protesta e parë këtë herë, shoferët e furgonëve mbajnë të duar karafila të bardha për të

Kalaja: Apel qeverisë, mos nxisni skenare, jo autobusëve në protesta

Në një deklaratë për mediat, Gëzim Kalaja, kreu i Sindikatave të Pavaraura Shqiptare ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj protestuesve. “Dënoj dhunën e ushtruar nga policia ndaj

Gëzim Kalaja: Zhvendosemi në mënyrë paqësore te sheshi “Nënë Tereza”

Në një deklaratë për media kryetari i Shoqatës së Transporteve Gëzim Kalaja ka deklaruar se të gjithë protestuesit do të zhvendosen në Sheshin Nënë Tereza, më pas drejt kryeministrisë e

Kalaja: Furgonat protestë para kryeministrisë, nëse s’ka zgjidhje

Konfederata e Sindikatave të Punonjësve të Transportit Urban nëpërmjet një deklarate ka paralajmëruar një protestë të taksive 8+1 para kryeministrisë. Protesta pritet të zhvillohet ditën e premte edhe në qytetet