Tag "gezim cela"

Krimet e Rënda dërgojnë për gjykim “baronin e drogës”

Dërgon sot për gjykim Prokuroria e Krimeve të Rënda, Gëzim Çelën, të ashtuquajturin “baron i drogës”, person i shpallur në kërkim. Ai akuzohet për trafik kokaine. Së bashku me të,

Gëzim Çela, “Baroni i drogës” në kërkim ndërkombëtar

Pas tentativës së dështuar për të rënë në gjurmët e tij në tokën shqiptare, Gëzim Çela, i njohur ndryshe si “baroni i drogës” është shpallur zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar nga

Gjykata e Tiranës refuzon ekstradimin të Itali të Gëzim Çelës

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për ekstradim në Itali të Gëzim Çelës, baronit të kokainës. Vendimi u mor ditën e premte nga gjyqtari i Tiranës Altin Abdiu.

Burg Kujtim Çelës, vëllai i ‘baronit’ të drogës

Gjykata e Krimeve të Rëndë ka dhënë sot masën arrest me burg për Kujtim Çelën, vëllai i të ashtuquajturit baron i drogës, Gëzim Çela. Kujtimi rezulton të jetë njëri nga

Zbulohet baza e rrjetit të kokainës në shtëpinë e “baronit” Gëzim Çela

Policia shqiptare dhe ajo kosovare, ka shkatërruar një grup të strukturuar kriminal,i cili trafikonte droga të forta nga Turqia drej Europës perendimore, duke perdorur tokën shqiptare. Operacioni ka nisur mëngjesin