Tag "gezim"

Fotot e “gëzimit familjar” të Ramës në Amerikë

Një ditë më parë bëri bujë lajmi se kryeministri Edi Rama ka shkuar me pushime në Majemi në SHBA bashkë me bashkëshorten e tij Linda, por menjëherë reagoi kryeministria e

Gëzim Alpion dërgon një letër për deputetët e Dibrës dhe Ramën

Qytetarët dibranë që jetojnë në Angli kanë kërkuar më shumë kohë nga qeveria e vendit në mënyrë që të dorëzojnë një peticion online për rrugën e Arbërit. Përmes një letre

Kurseni pak “gëzim” për ata…

Nga Bledi Kasmi, Disa gezojne kur shumica loton, ndonese te paret jane ne te drejten e tyre dhe te dytet ne hallin e tyre. Disa kane vatra te ngrohta, kur

Papa: Zoti sjell gëzim, për Krishtlindje përpiquni të jini të gëzuar

Rreth 50,000 njerëz ishin mbledhur në Sheshin e Shën Pjetrit për të dëgjuar Papën gjatë paraqitjes së tij tradicionale në dritare, çdo të diel. Papa Françesku u ka bërë thirrje

Sekuestrohen 30 kg hashash në Durrës, arrestohet Gëzim Alimehmeti

Rreth 30 kilogramë hashash është sekuestruar mbrëmjen e sotme në Durrës, ndërsa është arrestuar poseduesi i saj. Lënda narkotike ishte fshehur në gomën rezervë të makinës tip “Benz” AA 411ID.

Protesta e taksive 8+1, Kalaja: Deputetët dhe kryeministri të reflektojnë

Shoferët e taksive 8+1 kanë paralajmëruar një tjetër protestë ditën e nesërme. Protesta do të fillojë në orën 09:00 para godinës së Parlamentit. Kreu i Bashkimit të Sindikatave, Gëzim Kalaja,u