Tag "geshtenja"

Largojini sëmundjet vetëm duke ngrënë gështenja

Gështenja, përveç se është tejet e shijshme për t’u ngrënë, ajo përdoret edhe për trajtimin e hemorroideve, prostatës së zgjeruar dhe venave. Ekstrakti i farës së gështenjës përmban escin, një

Kurbin, vranë fqinjin për gështenja motër e vëlla përfundojnë në gjykatë

Prokuroria e Kurbinit ka dërguar në gjykatë dosjen në ngarkim të vëllait dhe motrës ku i pari qëlloi fqinjin për gështenjat. Sipas prokurorisë, Indrit Ndoci akuzohet për “vrasje me dashje”,

Zbuloni vetitë shëruese të gështenjave

Tani është stina e gështenjave. Të ziera, të pjekura, të gjalla, si t’i shijoni, mjafton t’i hani medoemos për shkak të vetive të jashtëzakonshme që kanë. Ekzistojnë dy lloje të

Gështenja burim kryesor i energjisë

Gështenja është një ndër frutat e cila ka një rol të rëndësishëm në pastrimin e gjakut dhe në forcimin e sistemit imun. Ajo tretet me vështirësi, kjo bën që të

Pukë, përparon zjarri në fshatin Truen, rrezikohet një masiv me gështenja

Një shkëndijë elektrike në linjën Fierzë-Fushë Arrëz ka shkaktuar një zjarr të madh, në fshatin Truen të Pukës. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se flakët po përhapen