Tag "gerdec"

Eshtë një Gërdec bregdetar! Nga Artan Fuga

Gërdurrës Katastrofa e ndotjes me naftë a zift në gjirin e plazhit te Durrësit është një tragjedi e rëndë kombëtare. Kur platforma nafte kanë shkaktuar një ndotje të tillë në

“Gërdeci”, lirohet me kusht Dritan Minxolli, i kishin mbetur edhe 2 vite dënim

Lirohet me kusht, ish-drejtori i ‘fabrikës së vdekjes’ në Gërdec, Dritan Minxolli. Vendimi u mor pak ditë më parë, nga gjykatësi Petrit Çomo, i cili pasi shqyrtoi kërkesën e Minxollit,

Ish-drejtori i dënuar për Gërdecin, azilant politik në Francë

Ish-drejtori i sektorit të planifikimit në Ministrinë e Mbrojtjes, Armand Tartari, i dënuar për tragjedinë e Gërcedit ka fituar azilin politik në Francë, pasi ka aplikuar para pak kohësh. Tartari

Gërdec, banorët protestojnë për mbifaturime

OSHEE po na mbifaturon duke na gjobitur me fatura që nuk janë të verteta. Kështu janë shprehur banorët e Gërdecit dhe të Marqinetit të cilët kanë dalë sot në protestë

Kodheli: Në Gërdec ka akoma elementë që përbëjnë rrezik për jetën

Në përvjetorin e gjashtë të ngjarjes tragjike të Gërdecit, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, vizitoi sot zonën ku nga shpërthimi masiv i 15 marsit 2008, gjetën vdekjen 26 persona ndersa

6 vjet nga tragjedia e Gërdecit, prapa hekurave vetëm 2 prej të dënuarve

Përkujtohet sot 6-vjetori i tragjedisë së Gërdecit. Pikërisht më 15 Mars të vitit 2008 në fshatin e quajtur Gërdec, 15 km larg kryeqytetit shpërtheu fabrika e demontimit të municioneve, duke

Qeveria, fond shtesë për Gërdecin

Qeveria ka akorduar fond shtesë për bashkinë Vorë, për dhënie ndihme financiare familjeve të dëmtuara nga aksidenti teknologjik i datës 15 mars 2008 në fshatin Gërdec. Ky fond jepet për