Tag "George Clooney"

George Clooney deklaron se do tërhiqet nga aktrimi

Hollywoodiani i suksesshëm George Clooney, ka ndërmend që të tërhiqet nga aktrimi dhe kjo sepse është tepër i vjetër për të dal përpara kamerës si një aktor. 54-vjeçari shprehet në

Përmbytet vila e George Clooney (Foto)

Kur vjen fjala tek moti i keq, nuk bëhet dallim nga shtresa shoqërore, qoftë të jesh i pasur ose i varfër. Kështu ka ndodhur këto ditë, me vilën prej 10

Vila e Clooney në Itali, 500 euro gjobë fansave që i afrohen

Aktori George Clooney ka vendosur te festoje 54-vjetorin e lindjes në vilën Laglio në Liqenin e Komos në Itali. Per kete arsye kryebashkiaku i qytetit, Roberto Pozzi, ka ashpërsuar masat

Christian Bale “tallet” me George Clooney-n

Konkurenca mes dy aktorëve të njohur, Christian Bale dhe George Clooney është e dukshme. Eshtë Christian ai që e sulmon sa herë që gjen mundësinë aktorin e suksesshëm Clooney. Në

Çifti Clooney dëshiron të birësojë një fëmijë

Ylli i Hollywood-it, George Clooney dhe avokatja Amal Alamuddin të martuar në fund të shtatorit të këtij viti, janë gati për një tjetër hap të madh. George dhe Amal dëshirojnë

George Clooney refuzon Obamën

Presidentin amerikan Barack Obama nuk do të jetë i ftuar në dasmën e aktorit hollivudian George Clooney pasi ka “gjëra më të rëndësishme për të bërë”. Pavarësisht zërave të shumtë

“Lufta” me gazetat dhe vjehrrën, rrëfehet George Clooney

Aktori i famshëm George Clooney, gjatë një interviste të dhënë kohët e fundit, është ndalur në konfliktin e hapur që pati me Daily Mailin. E gjithë kjo situatë nisi pasi

Amal takon prindërit e George Clooney-t

George Clooney kishte ftuar prindërit në vilën e tij në Itali që ndodhet në Liqenin e Komos. Ai organizoi një darkë me familjen dhe të fejuarën, Amal Alamuddin, në restorantin

Clooney do të kandidojë për guvernator

George Clooney dëshiron të kandidojë për postin e guvernatorit të Kalifornisë me Partinë Demokratike në zgjedhjet e vitit 2018. 53-vjeçari dëshiron të ndjekë hapat e kolegut të tij, Arnold Schwarzenegger,

George Clooney cakton datën e dasmës

Aktori George Clooney dhe e fejuara e tij Amal Alamuddin do të martohen së shpejti në Itali. Britanikja “Daily Mail” shkruan se në më pak se një vit nga nisja

Fejohet George Clooney, lamtumirë beqari i përjetshëm!

Një firmë ligjore në Londër ka konfirmuar sot se aktori i Hollivudit George Clooney, është fejuar me mbrojtësen e të drejtave të njeriut në Britani, Amal Almauddin. Zyra ligjore Almauddin,

Pse nuk merret me politikë George Clooney?

Fitues i Oscar-it George Clooney ka folur me kolegun vet Jared Leto dhe ka zbuluar pse nuk merret më aktivisht me politikë. Pasi Leto mori Osacar-in për rolin sporadik, ai

E dashura e re e Clooney-t, avokatja e Julian Assange

Këshilltare e ish-sekretarit të OKB-së Kofi Annan, avokate e Julian Assange dhe aktiviste politike. Një kurikulum i pasur i Amal Alamuddin, e dashura e re e aktorit të famshëm Geroge

Njihuni me të dashurën e re të George Clooney

E fejuara e re e George Clooney duket se është Amal Alamudin, 36 vjeçe. Ajo konsiderohet si një prej avokateve me te mira te Londrës. E lindur në Beirut te

Sandra Bullock pritet të bashkëpunojë me Clooneyn

Aktorja 49-vjeçare Sandra Bullock pritet të bashkëpunojë me bashkautorin nga filmi “Gravity”, për realizimin e komedisë politike. Bullock është në bisedime për të qenë pjesë e filmit “Our Brand Is

Ukrainë, George Clooney apelon në favor të manifestuesve (Video)

Ndërsa vijojnë protestat e manifestuesve në Ukrainë, aktori amerikan George Clooney kapostuar një video në youtobe, ku shpalosur idetë e tij në favor të manifestuesve pro Bashkimit Evropian. Më parë

Sandra Bullock: Nuk kam patur asnjëherë lidhje me Clooney

Aktorja 49-vjeçare Sandra Bullock, në një intervistë televizive ka deklaruar edhe një herë se ajo dhe aktori George Clooney nuk kanë patur asnjë historie dashurie së bashku pavarësisht se janë

Festivali i Venecias, Bullock dhe Clooney mbërrijnë bashkë

Ngrihet sipari i Festivalit të Venecias. Të ftuarit e parë që kanë mbërritur janë aktorët George Clooney dhe Sandra Bullock, astronautët të cilëve u shkatërrohet anija kozmike “Gravity” pas një