Tag "George"

Superfuqia Soros, Berisha, dhe revolucioni demokratik. Nga Armir SHKURTI

Revolucion demokratik kundër Soros. Kjo qe në thelb ajo që ish kryeministri dhe ish kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha deklaroi qartas të premten mbrëma tek Arian Çani. Po çne

Princi George shkon për herë të parë në kopësht

Djali i Princit William dhe Dukeshës së Kembrixhit Kate Middelton, ka shkuar në kopësht. Kjo ishte dita e parë në kopësht për princin e vogël George. Në fotot e postuara,

ISIS “foshnje” e George W. Bush

Gazetari dhe autori gjerman, Jürgen Todenhöfer më së shumti njihet për faktin se ai kaloi dhjetë ditë brenda territorit të kontrolluar nga organizata terroriste, Shteti Islamik, me lejën e militantëve

George Clooney ndahet nga Amal Alamudin?!

Tabloidët dhe të përditshmet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur të qarkullojnë thashethemin se pas 4 muaj martesë, çifti i famshëm George Clooney dhe Amal Alamudin janë ndarë.

Will dhe Kate: Paparacët kanë shqetësuar Princin George

Avokatët e dukës dhe dukeshës së Kembrixhit kanë paraqitur një paralajmërim ndaj dy reporterëve të cilët janë mundur të fotografojnë princin e vogël George ndërsa ndodhej për shëtitje me dadon

“PO”-ja e George dhe Amal, ja fotot e dasmës

Të gjithë e morën vesh, i madh e i vogël, se martes mes George Clooney dhe avokates Amal Amal Amalaudinit ishte martesa e vitit. Më në fund u gjend edhe

Martohet George Clooney

Ylli i Hollivudit, George Clooney, është martuar me avokaten e të drejtave të njeriut, Amal Alamuddin, në Venecia. Ka qenë kjo njëra nga ngjarjet më të shumëpritura në botën e

George Clooney mbledh miqtë në darkën para dasmës

Ajo padyshim që do të jetë ëngjëllore, e veshur me të bardha në ditën e dasmës, por mbrëmë ajo kishte zgjedhur të vishej me të kuqe. Amal Alamuddin dukej magjepsëse

SHBA: Mësuesja krahason George W. Bush me Adolf Hitlerin

Një mësuese e një shkolle publike në Washington ka mësuar nxënësit e klasave të gjashta ka krahasuar ish presidentin amerikan George W. Bush me Adolf Hitlerin. Tani kritikët pyesin se

Princ George mbush nje vjeç

Gëzuar ditëlindjen Princ George! Ky është një ndër imazhet e fundit të Princit Xhorxh lëshuar nga Mbretëria e Bashkuar në nder të ditëlindjes së tij të parë. Fëmija i Princit

Zelandë e Re, pritje maori për Kate,William dhe George

Princi William dhe bashkëshortja e tij, Dukesha Kate nën shoqërinë e djalit të tyre të dashur princit George kanë zbarkuar në Zelandën e Re. Çifti mbretëror, do të qëndrojë për

Kate, George dhe William, foto familjare me qenin

Dukesha e Cambridge Kate, vogëlushi George, Princ William dhe qeni i familjes, Lupo. Kjo është fotoja që po bën xhiron e botës. Në të shfaqet familja mbretërore në një nga

SHBA, filmi vizatimor “Lego” lë mbrapa George Clooney!

Filmi vizatimor në 3D “Lego”, është në krye të shikueshmërisë në Amerikën e Veriut që në ditët e para të publikimit, duke lënë mbrapa vetes filmin e George Clooney “Monuments

Kate dhe George udhëtojnë për herë të parë bashkë

Buzëqesh derisa e merr në krahë foshnjën e saj. Kate Middelton shihet qartë se është shumë e gëzuar derisa e merr për herë të parë të birin Prince George në

Princi George, në prill realizon vizitën e parë zyrtare

Kur të mbushë 9 muajsh, princi George do të përballet me udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë Britanisë së Madhe. Do të shkojë bashkë me babin William e mamin

“Letër për gruan që humbi”, komediani që po trondit botën (FOTO&VIDEO)

Lexojeni letrën domethënëse: Kemi ndërtesa më të larta, por kemi durim më të shkurtër. Kemi rrugë më të gjera, por kemi këndvështrim më të ngushtë. Bëjmë shpenzime më shumë por

Pagëzim ideal për princin George, vogëlushi nuk qan (Foto)

Ai ishte në ditën e tij më të mirë dhe pati një sjellje jasht zakonisht të mirë. Kur e gjitha bota dje i kishte sytë mbi të, shkëlqësi e tij

Angli, sot pagëzohet princi George

Familja mbretërore në Britani është duke u përgatitur për pagëzimin e princit George, djalin e princit William dhe të dukeshës Kate Middleton. Ceremonia e sotme do të jetë private dhe

Publikohen fotot e para zyrtare të princit George

Ka qenë pikërisht Michael Middleton, i ati i Kate-it ai që ka bërë foton e parë zyrtare të familjes së re mbretërore, në shtëpinë e tij në Berkshire, ku në

Baby George, anëtar i klubit të futbollit të Sarajevës

Djali i Princit William dhe Kate Middleton është bërë anëtar i klubit të futbollit Zeljeznicar Sarajevo, në kujtim të punës humanitare që ka bërë gjushja e tij princesha Diana. Një

Pippa Middleton: Jam e lumtur që u bëra teze

Pippa Middleton, ose ndryshe teze Pippa, është shumë e lumtur për ardhjen në jetë të nipit të saj, princin e Cambridge, George. Ajo gjatë gjithë kohës i ka qëndruar pranë