Tag "gent strazimiri"

Verifikimi i burimeve të pasurive, Strazimiri-Ramës: Filloni me vilën e Surrelit

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, që tha se duhet të verifikohen burimet e pasurive dhe makinave luksoze, si dhe

A do proçedohet penalisht “el pistolero” i Erion Veliajt, si Strazimiri prej fotos?

Edhe Enver Hoxha në fillim i fuste armët në kishë e pastaj çonte sigurimin për të bërë arrestime. Edi Rama, Saimir Tahiri me Erion Veliajn kanë thyer çdo rekord në

Vijon raprezalja, qeveria procedon penalisht Strazimirin

Policia e Tiranës nisi procedim penal ndaj deputetit të Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, për akuzën e armëmbajtjes pa leje. Kjo është raprezalje e pushtetit ndaj deputëtëve të opozitës, të cilët

Falsifikoi dokumentin e nëpunësit, Veliaj rrezikon 14 vjet burg

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka bërë një përmbledhje, në bazë të Kodit Penal, lidhur me masën e dënimit që duhet të marrë sipas tij kryetari i bsshkisë së

Po të çoheshin viktimat e 21 janarit, çdo t’ju thoshin? Nga Gent STRAZIMIRI

Nëse viktimat e asaj dite tragjike do të ishin ringjallur vetëm për sot, dy fjalë me ju do i kishin… Një natë më parë u kishe servirur live organizatorin e

Dakord me Edi Ramen! Nga Gent STRAZIMIRI

  Në një Izrael imagjinar të drejtuar nga partia e Hitlerit, (për më tepër ardhur në pushtet me votën demokratike të 70% të hebrenjve); ku kryeministri do të ishte I

Strazimiri: Fatmir e Indrit Hoxha në qeli, Tahirin s’e prek njeri

  Deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri ja vazhduar akuzat drejtuar ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ndërsa ka thënë se është i vetmi person që nuk dënohet megjithëse ka shkelur

Gent Strazimiri: Reagim i detyruar ndaj ambasadorit të OSBE ne Tiranë

Deputeti demokrat Gent Strazimiri përmes profilit zyrtar në facebook ka publikuar një reagim të hapur ndaj ambasadorit të OSBE-së në Tiranë në lidhje me raportin konfidencial të OSBE-së të publikuar

Strazimiri: SHBA e BE si opozita

Deputeti demokrat, Gent Strazimit duket se është entuziazmuar nga deklarata e bëra prej ambasadave të SHBA-së dhe BE-së, për dekriminalizimin e Kuvendit. Sipas tij, deklaratat e tyre janë njësoj si

Gent Strazimiri: Trafiku i kokainës ka mbështetje të fortë politike

Gent Strazimiri ka hedhur akuza të forta në adresë të shumicës në pushtet, që sipas tij i ka dhënë garanci të forta trafikantëve të kokainës. Referuar sekuestrimeve të fundit të

Fjalimi në ish-Parlamentin shqiptar, sot Kaush burgu

Nga Gent Strazimiri A është problem kriminaliteti në këtë vend? Po, është problem shumë i madh. A e ka fajin policia? Pjesërisht e ka. A janë këtu 100% burra të

Strazimiri: S’ka lindur akoma burrë që të më shtrijë mua në tokë

Deputeti demokrat Gent Strazimiri foli në Kuvend në lidhje me përplasjen që pati me deputetët e PS-së, pak ditë më parë në zyrat e Kuvendit. Ndërsa akuzoi kryeministrin si organizator

Skandaloze/ Ndreu kërcënon opozitën:Të rrijë urtë ose do hajë dru

Që sherret mes parlamentarëve nuk janë gjë e mirë dhe që lënë një shije të keqe tek populli e më gjerë, kjo dihet dhe nuk ka nevojë për komente të

Ligji për nëpunësin, Strazimiri: Mazhoranca, atentat të qëllimshëm statusit

Ndërsa çdo dështim të vendit drejt avancimit në rrugën drejt BE ia kemi adresuar klasës politike, tashmë shtyrja e marrjes së statusit kandidat do të ketë vetëm një fajtor, kryeministrin

I dashur Sovran…

GENT STRAZIMIRI I dashur Sovran, Ti më datë 23 qershor fole. Dhe verdiktin tënd sipas ligjit dhe Kushtetutës së kësaj Republikës sonë, me qetësinë dhe urtësinë që të karakterizon, në