Tag "genocidin"

69-vjetori i gjenocidit, PDIU: Çamët do të përfaqësohen denjësisht

Komuniteti çam përkujton sot 69-vjetorin e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë, masakrën e Paramithisë në të cilën u vranë pabesisht 5 000 shqiptarë. Partia për Drejtësi, Unitet dhe Integrim në