Tag "genjeshtra"

Bogdani: Gënjeshtrat e tua i kushtojnë shqiptarëve miliona euro

Deputeti demokrat Gert Bodgani ka reaguar sot në lidhje me deklaratat e Ramës, ndërsa i sugjeron atij që të të merret me kohë të plotë me ekspozitat e tij dhe

Gënjeshtra e Veliajt. Fatorinot e autobuzëve pa uniforma

Për të shmangur vëmendjen nga rritja e çmimit të biletës së urbanit, me skemën klasike të mashtrimit, Veliaj dhe bashkëpunëtorët e tij dolën e premtuan Parajsën. Dy ditë para hyrjes

Si të dallojmë një gënjeshtar?! Ju ofrojmë 16 këshilla

Shpesh dikush ndjen nevojën të gënjejë për diçka. Jeta na rezervon situata të vështira me të cilat duhet të përballemi medoemos duke gënjyer dikë apo veten. Në pjesën më të

Politikani më genjeshtar për vitin 2015 është Donald Trump

Në SHBA Donald Trup është cilësuar si genjeshtari më madhë i këtij viti. Gjatë një interviste për televizionin “ABC News” Trump është shprehur se ka parë një kronikë telvizive ku

Ermal Fejzullahu hedh poshtë lajmin për blerjen e shtëpisë prej 300 mijë euro.

Para dy ditësh doli një lajm se këngëtari Ermal Fejzullahu kishte blerë një shtëpi tjetër me një vlerë hiq më pak se 300 mijë euro. Por mbrëmë ai ka postuar

Ja 6 gënjeshtrat që thojnë më shpesh vajzat

Vajzat nuk janë shumë të sinqerta kur thonë disa gjëra. Por ato nuk janë duke bërë diçka për të ju lënduar ju, thjesht është instikti femëror që nuk i pranon

Si gënjeshtra mund të shpëtojë lidhjen tuaj?

Shumica e njerëzve mund të bien dakord se gënjeshtra është absolutisht e dëmshme, kur kemi të bëjmë me lidhjet. Në situatën më të keqe, të kapesh duke gënjyer do ju

Tabaku: Korrupsionin dhe abuzimet qeveria i mbulon me gënjeshtra

Deputetja e Partisë Demokratike për Tiranën, Jorida Tabaku, ka reaguar ndaj deklaratës së deputetit socialist Bushati për situatën ekonomike në vend. Deputetja demokrate në një deklaratë për mediat thotë se

Zbulohet gënjeshtra, qeveria ul shifrat e rritjes ekonomike

Qeveria ka pranuar për herë të parë zyrtarisht se ekonomia nuk po ecën sipas pritshmërive dhe rimëkëmbja e saj do të jetë më e ngadaltë nga ajo që parashikohej në

Pushteti i majtë dhe gënjeshtra e mëngjesit, drekës dhe darkës! Nga Besart Kadia

Opinionet politike dhe interpretimi historik i fakteve ekonomike janë ngushtësisht të lidhura, sipas Hayekut. Eksperiencat e së shkuarës, shton ai, janë themeli i politikave dhe institucioneve që ne ndërtojmë sot.

Bode: Papunësia dhe mjerimi në nivelin më të lartë të 20 viteve të fundit

Ridvan Bode hesh poshtë gënjeshtrat e Ramës për punësimin. Të gjitha shifrat tregojnë të kundërtën e propagandës së qeverisë. Dhjetra mijë qytetarë humbasin vendet e punës, dhe përzihen nga policia

Siguria publike, Basha: Fakte që hedhin poshtë gënjeshtrat e qeverisë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka organizuar sot një tryezë për situatën e sigurisë publike në vend, ku fillimisht i është lënë fjala ekspertëve. Sipas Bashës kjo tryezë ka për

14 mashtrimet e Ramës në bilancin e 1 viti qeverisjeje

Në një vit të qeverisjes së tij, Rama nuk ka mundur dot të mbajë asnjë premtim të vetëm përballë gjithë shqiptarëve që i besuan atij votën. Mbi 14 premtime mes

PD: Rama është rrëzuar nga droga, nuk mund të ngrihet me gënjeshtra

Zëdhënësja e Partise Demokratike Laura Vorpsi ka deklaruar se Rama ka vendosur te mos mbajë asnjë lloj përgjegjësie, pavarësisht se është në krye të vendit të mbuluar nga droga dhe

Uji: fakte false dhe të vërteta

Mes te vërtetave dhe gënjeshtrave ja disa fakte mbi ujin. Qe te bën mire ketë e dimë, por mbase jo te gjithë e dine se sa duhet te konsumojnë dhe

10 gënjeshtrat që thonë gjithmonë femrat

Nga puna tek marrëdhëniet, tek ngjyra e flokëve, te të ardhurat, çdo rast është i mirë për të modifikuar të vërtetën. Ky është përfundimi i një studimi anglez, edhe gratë

Cërrik, Rama: Qeveria ka punuar vetëm për vetenCërrik, Rama: The government has worled only for itself

Në një miting elektoral në Cërrik kryesocialisti Edi Rama premtoi uljen e taksave dhe u zotua për dhënien e certifikatave të pronësisë për tokën në fshat. Ai theksoi se çdo

FRD bën tryezë për ditën e gënjeshtrave

Në ditën e gënjeshtrave, 1 prillin, Fryma e Re Demokratike organizoi tryezën “Shqipëria vend i Zhvilluar” për të ironizuar dhe ballafaquar premtimet e qeverisë, për standarde të krahasueshme me ato