Tag "genjeshter"

Del sheshit mashtrimi i lal’Erit, nis betonizimi i Parkut të Liqenit

Ndërkohë që kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj premtoi se nuk do të ketë beton tek Parku i Liqenit si pasojë e ndërtimeve të reja, zbulohet edhe gënjeshtra e tij. Fotoja

Nuk është helm por virozë! Mjekët korçarë përgënjeshtrojnë “helmimin”

Lajmi që u përhap ditën e sotme ku u tha se banorët e fshatit Shamoll të Korçës janë helmuar nga uji i pijshëm, rezulton të jetë fals. Sipas mjekëve, deri

Veliaj del zbuluar. Me aksionin “urina” i ka hyrë në pjesë qeverisë

Erion Veliaj është tipiku i rastit të atij që , kur flet shumë, e prish. Sapo mbaroi një fjalim të stërzgjatur në një aktivitet këtu në Tiranë. Tha e ç’nuk

“Qeveria që po bie vetë”? Një gënjeshtër djallëzore. Koment nga Armir SHKURTI

Pas zgjedhjeve të qershorit nisi të pëshpëritet e më pas të deklarohet si “llaf i sigurt nga brenda” se mot ka zgjedhje. Në ngjarjet e shtatorit, pas arrestimit të një

Skandali i bunkerit. Rama shperdoroi paratë e italianëve.

Pas protestës së ish të Përndjekurve Politikë kundër ngritjes së një bunkeri topi tek porta e Bashkisë ka reaguar edhe ambasada italiane. Ambasadori është shprehur i shqetësuar për abuzimin me paratë

Gënjeshtra tjetër e Ramës: Zero taksë për biznesin e vogël

Në shtator 2012, me Gjushin përkrahu, Rama u premtonte tregëtarëve durrsakë: “… Nga premtimi për përgjysmim të taksave, biznesi i vogël sot paguan tri herë më shumë taksa. I paguan edhe

Ja gënjeshtra tjetër e Veliajt, data e dorëheqjes nga Mjaft-i

Zbulohet një tjetër gënjeshtër e Erion Veliajt. Avokati Altin Goxhaj ka publikuar një vendim të gjykatës të vitit 2009. Në këtë vendim është përfunduar në mënyrë ligjore edhe largimi i

O Zot sa turp eshte te genjesh diten per diell. Nga Fatmir HOXHA

Me neveri po t’i them keto fjale ZYMBYL, por nuk u permbajtja teksa shikoja se njerez te nderuar, nxenes, mesues dhe te tjere te duartrokasin kur ti mashtroje diten per

Basha i përgjigjet Ramës: Ti je gënjeshtar patologjik, energjia u rrit

Pas deklaratës së kryeministrit Rama i cili pohoi se çmimi i energjisë nuk është rritur, ka ardhur edhe reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha. Sipas Bashës, është e kundërta

Dietat, gënjeshtrat për të rënë në peshë

Me ardhjen e verës dalin në pah edhe shumë gënjeshtra sa i përket dietës, me qëllim që t’ju bindin që të bini në peshë në pak kohë. Pasojat më pak

Trurit i duhet më pak se 1 sekond për të kuptuar një gënjeshtër

“Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra”, thotë një proverb dhe në mbështetje të tij mbërrin një studim shkencor që zbardh kohën që i duhet trurit tonë për të dalluar një

Michael Jackson më ngacmoi seksualisht

Michael Jackson-it i drejtohen akuza për abuzim me fëmijët edhe pas vdekjes. Koreografi i njohur amerikan Wade Robson ka deklaruar se Michael e ka ngacmuar seksualisht në moshën 7-vjeçare. “Robson

Lindsay Lohan gënjen për 1 prillin

Lindsay Lohan ka postuar në llogaritë e saj nëpër rrjetet shoqërore se ajo është shtatzënë. Ajo kishte shkruajtur: “Është zyrtare. Shtatzënë”. Mesazhin e kanë lexuar mbi 5 milionë “ndjekës” të