Tag "genc ruli"

Genc Ruli komenton marrëveshja Rama-Basha dhe ka një epitet për të

“Marrëveshja Rama-Basha, marrëveshje erotiko-politike. Qeveria teknike nuk rezultoi e tillë. Është bashkëqeverisje e pakuptimtë dhe këtë e tregon edhe fakti që ministrat teknikë nuk po ikin. PD është tepër e

Genc Ruli tërhiqet nga politika. I dërgon letër Bashës

Ish ministri Genc Ruli ka marrë vendim për të mos e vazhduar më tej karrierën politike. Ai i ka dërguar një letër kreut të PD-së, Lulzim Basha, në të cilën

Genc Ruli: Ndërkombëtarët nuk i garantojnë zgjedhjet në Shqipëri

Genc Ruli, ish-themelues i PD-së, aktualisht deputet i saj, nuk i sugjeron PD-së një bojkot të mundshëm në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 2017-ës, sepse sipas tij, PD-ja si parti

Pas Bregut edhe Genc Ruli skeptik për qeverinë teknike

Edhe deputeti Genc Ruli, ashtu si kolegia e tij, Majlinda Bregu është shprehur skeptik ndaj kërkesës së Bashës për një qeveri teknike. Në një prononcim për gazetën “Sot” deputeti demokrat

Ruli: Martesat Gay, hileja e ekspertëve të huaj për ligjërimin në Shqipëri

Ish-ministri Genc Ruli shprehet kundër ndryshimeve kushtetuese që nuk kanë lidhje me Reformën në Drejtësi. Deputeti demokrat thekson se disa prej ndryshimeve në Preambulën e Kushtetutës janë bërë qëllimisht për

Debat në PD, Ruli-Bashës: Nuk shkohet me b… në Europë

Grupi Parlamentar i Partis Demokratike është përfshirë sërish në debate në mbledhjen e djeshme ku u diskutua për çështjet politike të Reformës në Drejtësi. Genc Ruli është shprehur kategorik ndaj

Genc Ruli: Mbledhja me ambasadorët butaforike

Ashtu sikurse Berisha, edhe deputeti Genc Ruli nuk pranoi të merrte pjesë në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar të PD-së, ku ishin të pranishëm ambasadorët Lu dhe Vlahutin. Madje

Kallëzimi i Gjiknurit, Ruli: Pse nuk hetohet ish ministrat e LSI-së?

Pas kallëzimit të ministrisë së Energjisë për privatizimin e OSSH-së ku u kallëzuan në prokurori 4 ish ministra demokrat, ka reaguar Genc Ruli. Akuza e Gjiknurit është bërë kundër ish