Tag "Genc Pollo"

Pollo reagon për fitoren e Bashës: Kam një mesazh për Selamin gojëmprehtë

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook”, pas rizgjedhjes së Lulzim Bashës si kryetar i PD-së, në zgjedhjet e zhvilluara dje, ku

Genc Pollo: Nuk e kisha menduar humbjen në këto përmasa

Prej disa ditësh në selinë qendrore të PD nuk ka qetësi. Kreu i partisë po sulmohet pas humbjes në zgjedhjet e 25 qershorit. Anëtarë të PD-së, pjesë apo jo e

Genc Pollo: Nuk po tregojmë muskuj, por zgjedhje pa opozitën, nuk ka

Deputeti i PD-së, Genc Pollo i ftuar në emisionin e mbrëmjes “Natë me Xhaxhiun” në Neës 24, shpreson që PD-ja dhe PS-ja të arrijnë një marrëveshje për krizën politike dhe

Mazhoranca kundër fjalës së lirë, nuk lejon dëgjesën me gazetarët që zbuluan skandalin e Sharrës

Genc Pollo ka akuzuar sot deputetët socialistë në komisionin e medias të cilët sipas tij kanë bojkotuar seancën dëgjimore me përfaqësues të Shoqatës së Medias në lidhje me ngjarjen e

Genc Pollo: Jemi bërë më keq se Panamaja e Meksika…

Deputeti demokrat Genc Pollo u shpreh gjatë seancës plenare të Kuvendit se “që nga fitorja e madhe e Lazaratit, është përhapur “gjelbërimi” kanabis kudo në vend, me skema dhe formula

Genc Pollo: Po mbahet i kyçur neni 13 për median, po punohet në fshehtësi

Genc Pollo akuzon Kuvendin dhe Komisionin parlamentar për Reformën në Drejtësi se po punon në fshehtësi të plotë dhe askush nuk merr vesh se çfarë po bëhet. “Më janë dukur

Genc Pollo: E pabesueshme por e vërtetë! 6 vepra penale të kreut të PS-së Peqin

Deputeti demokrat Genc Pollo ka renditur jo pak por të paktën 6 vepra penale përmes të cilave ai akuzon kreun e degës së PS-së Peqin. “E pabesueshme në një vend

Genc Pollo del kundër kolegëve: Majlinda Bregu dhe Eduart Selami dobësojnë PD-në

Deputeti demokrat Genc Pollo ka komentuar negociatat që u zhvilluan për miratimin e Reformës në Drejtësi dhe qëndrimin ndryshe të dy kolegëve të tij Majlinda Bregu dhe Eduard Selami të

Genc Pollo: “….por ja ç’ngelet për të zgjidhur”

Tani edhe dy problemet surprizë të së hënës në mesnatë u zgjidhën siç lipsej për të mirën publike dhe siç e kërkoi me insistim e jo pa kosto PD. Një

Genc Pollo: As komisioni i propozuar nga Xhafaj s’u njeh ndërkombëtarëve rol vendimarrës

Nga Genc Pollo Fabula e fundit e propagandës së Ramës në çështjen Reforma në Drejtësi: Vëzhguesit ndërkombëtarë (VN) duhet të kenë funksion ekzekutiv ne vetingun (verifikimin) e kandidatëve për organet

Kur heshtja është më e keqe se skandali. Nga Genc Pollo

Heshtja e qeverisë kundrejt skandaleve të bën po aq përshtypje (të keqe, kuptohet) sa dhe vetë skandalet. Të qartësojmë që në fillim se skandale ndodhin kudo. Ndoshta jo kaq të

Genc Pollo: Pas Eskobarit, pse po i fsheh Rama 129 rilindasit e tjerë?!

Deputeti demokrat Genc Pollo ka bërë një shënim në faqen e tij zyrtare në facebook. Ai shkruan se Komisioni Hetimor i ka kërkuar qeverisë informacione për 130 zyrtarë të Rilindjes

Ç’u tha Genc Pollo ambasadorëve LU e Vlahutin në mbledhje e grupit të PD

Zotërinjtë  ambasadorë  janë të mirëpritur në këtë mbledhje por edhe në të tjera. Kur diskutimet bëhen në mënyrë të hapur, kur palët janë përgatitur të dëgjojnë njëra tjetrën  dhe të

Një shembull i evitueshëm amoraliteti. Nga Genc POLLO

Morali është në bazë të një shoqërie të shëndoshë. Pendesa e atij që kapet duke bërë keq është një tipar bazë i moralit ashtu si dhe përunjësia në përgjithësi. Dje

Genc Pollo: Rama kërkon të ndryshojë ligjin për të emëruar mikun e tij në krye të TVSH-së

Deputeti democrat Genc Pollo ka akuzuar kryeministrin Rama se kërkon të ndryshojë ligjet vetëm e vetëm për të emëruar mikun e tij në krye të TVSH-së. Megjithëse nuk paraqet emra,

U përjashtua nga Policia për vjedhje banke, Rama e vendos në krye të Arkivit të Shtetit

Partia Demokratike ka denoncuar sot emërimin e Gjet Ndojit në krye të arkivit të shtetit. Në një dalje për mediat, deputeti i PD Genc Pollo theksoi se Ndoji është larguar

Pollo për dekriminalizimin: Marrëveshja e mundur, por shumica s’ka vullnet

Deputeti i PD-së, Genc Pollo, vlerëson se shumica nuk ka vullnet për dekriminalizminin, megjithatë arritja e një e marrëveshje nuk është e pamundur. Deputeti i PD-së, Genc Pollo e sheh

Pollo poston në FB dosjen e Ndokës, deputeti i PS: Ti je pervers, ruaj familjen tende

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo ka postuar në profilin e tij në Facebook një lajm të publikuar nga Rilindja Demokratike me pjesë të dosjes së deputetit socialist, Arben Ndoka,

Genc Pollo: Spiunimi i mësuesve, Rama e Nikolla heshtin!

Deputeti demokrat, ish-ministri i Arsimit Genc Pollo e cilëson skandaloz kërkesën për të ditur bindjet politike të mësuesve në të gjitha shkollat e vendit. Ndërsa la postuar një foto me

Kreu i AMA-s, Sala kallëzon Pollon për shpifje, kërkon 5 milionë lekë

Kreu i AMA-s, Gentian Sala ka paditur kreun e Komisionit të Medias, Genc Pollo për shpifje. Padinë kreu i AMA e paralajmëroi në pjesëmarrjen e tij në Komisionin e Medias

Kreu i Komisionit Parlamentar, Pollo: PS, 19 deputetë të inkriminuar

“Nëntëmbëdhjetë deputetë të Partisë Socialiste dhe 48 drejtues të lartë në administratën publike janë me rekorde kriminale. Ndërsa në grupin parlamentar të PD nuk ka asnjë deputet me probleme me

Genc Pollo: Durrësin dhe bashkitë e tjera të mëdha nuk i lëshojmë

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, ka deklaruar se PD do të shkojë në zgjedhjet lokale me kandidaturat e veta. Ai shtoi se nuk mund të perfaqesohet me asnjë nga

Pollo: Në kuvendin e Shqipërisë, 20 deputetë janë të inkriminuar

Deputeti demokrat Genc Pollo thekson nevojen për dekriminalizimin e Kuvendit dhe institucioneve shtetërore si një emergjencë që nuk pret. Sipas tij mazhoranca e sotme krijoi një rast të papreçedentë me

Genc Pollo: 8 argumenta kunder Nikolles per shkarkimin e mesuesve

Ish ministri i Arsimit, Genc Pollo i eshte pergjigjur ministres aktuale te Arsimit, Lindita Nikolla. Pergjigja: Një përgjigje profesionale ndaj llafeve të ministres Nikolla se do të pushojë nga puna

Genc Pollo: Rama do. Po Beogradi?

Deputeti I Partisë Demokratike, Genc Pollo përmes një komenti të gjatë në facebook ngre pyetjen “A do Beogradi të vizitohet nga Rama?” Sipas Pollos të gjitha qëndrimet e deritanishme të

Pollo: Ku është reagimi i OJQ-ve ndaj dhunës dhe kërcënimeve të Ndokës?

Kryetari i Komisionit të Medias, Genc Pollo ka dënuar dje heshtjen e Organizatave Jo Qeveritare në lidhje me aktet e paprecedenta të deputetit socialist, Arben Ndoka, dhuna ndaj deputetit demokrat

PD: Qeveria Rama vazhdon shkarkimet e paligjshme

Deputeti Genc Pollo, denoncon largimin pa të drejtoreshës së Autoritetit të Prokurimeve Publike, ndërsa akuzuar qeverinë se po injoron vendimet e Gjykatës Kushtetuese për t’i dhënë fund shkarkimeve në administratë.

Pollo: LSI kandidoi në listat e PD në 2011

Bashkimin e votave nga ana e LSI-së me PS-në në njësitë vendore, deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, e quan një lëvizje të pamoralshme. Ministri i ITIK-ut në një intervistë