Tag "Gazmend Paja"

“Portokallia” si “Fiksi”. Mbrëmë me skenar kundër opozitës dhe Berishës.

Vështirë të gjesh edhe në estradat amatore të Enverit një propagandë kaq banale a bajate kundër “armikut të brendshëm” sa ç’kishte mbrëmë Portokallia. Për fat , jo të gjitha materialet

Gazmend Paja si sheik në Dubai (Foto)

Aktori i humorit Gazmend Paja është nisur në Dubai. Veshur si një sheik, ai ka përshëndetur të gjithë fansat me një foto. “O do gjej naftë, o do t’i bëj

Erion Veliaj na shkriu gazit tek RTVK i Portokallisë!

Nuk kishte gjë më gazmore e komike sesa në një emision për të qeshur të shohësh një politikan që përsërit përmendësh të njejtin fjalim që reciton në Bathore, në Shëngjergj,

Mosshlyerje detyrimesh. Aktori Gazmend Paja padit shoqërinë e naftës

Aktori i Portokallisë, Gazmend Paja ka paditur dy ditë më parë në Gjykatën e Tiranës shoqërinë e naftës “”Bolv-Oil” sh.a për mosshlyerje të detyrimeve që kjo kompani i detyrohej. Në